Jak świętować wyjątkową rocznicę ślubu? Nasze inspiracje

Obdarowywanie osób najbliższych oraz znajomych to dla większości z nas duża przyjemność. Nawet jeżeli spędzimy długie godziny na poszukiwaniu idealnego podarku, wydamy na niego fortunę i poświęcimy jeszcze więcej czasu na zapakowanie – to efekt końcowy jest tym, co  sprawia że zapominamy o wszelkim wysiłku i cieszymy się razem z osobą dla której był on przeznaczony. Dlaczego prezenty odgrywają tak istotną rolę w naszym życiu? Ponieważ lubimy dawać. Nasze społeczeństwo ma tendencje do ukrywania swoich uczuć bądź braku umiejętności ich wyrażania – a w tym właśnie może nam pomóc prezent. Kto z nas nie zna reklamy marki Merci, czyli czekoladek które według swojego opisu mają „wyrażać więcej niż tysiąc słów”. Czasami łatwiej jest okazać drugiej osobie swój szacunek, miłość czy uwielbienie poprzez podarowanie im kwiatów bądź butelki dobrego wina. Obecnie jest również oczywiście dosyć powszechnie przyjęte, że np. na Święta Bożego Narodzenia obdarowywujemy się prezentami a urodziny wręcz nie mogą odbyć się bez podarków dla solenizanta. Nie wszyscy uważają to za konieczność i próbują sprzeciwić się idei np. właśnie wcześniej wspomnianych upominków Gwiazdkowych – ale jest to raczej nierówna walka. Prawda jest taka, że lubimy dawać coś swoim bliskim. Nie zawsze jest to łatwe, a wybrana przez nas rzecz może być stosunkowo droga – ale pomimo tego na pewno nie zrezygnowalibyśmy z tej możliwości. Czy to nie właśnie na tym polegała dla nas magia 24 lub 25 grudnia, gdy byliśmy dziećmi? Wraz z wiekiem dostrzegamy w nich o wiele więcej ważnych aspektów, ale wtedy po prostu cieszyliśmy się z możliwości rozpakowania swojej paczki.

Z jakich dokładnie okazji możemy więc dać drugiej osobie coś od siebie? Oprócz tych, które zostały wymienione do tej pory – czyli Świąt Bożego Narodzenia i urodzin – można wymienić także np. imieniny, Dzień Matki bądź Dziadka, Walentynki czy przeróżne rocznice. Dzień imienia obchodzony jest obecnie raczej przez osoby starsze i możemy wtedy urządzić sobie spokojne i kameralne przyjęcie, gdzie podarujemy im wybrane przez siebie prezenty. Nie musi być to nic bardzo wyszukanego, gdyż imieniny nie są okazją tak ważną jak urodziny – ale zawsze komuś na penwo zrobi się bardzo miło jeżeli będziemy pamiętać również o tej dacie. Jeżeli chodzi o Dzień Matki bądź Walentynki to są wraz z kilkoma innymi dniami w roku są to święta raczej symboliczne. Służą one przede wszystkim do tego, aby przypomnieć sobie chociaż na chwilę jak ważne są dla nas te osoby. Wśród codziennych obowiązków mamy tendencje do niedocenienia niektórych ludzi w naszym życiu. Te okazje pozwalają nam podarować im drobny prezent, aby okazać naszą wdzięczność za ich obecność.

Rocznice ślubu to moment ważny dla wszystkich małżonków.Nie ważne czy to 1, 3, 14 czy 22 rocznica ślubu, świętować należy każdą! Celebrować ten wyjątkowy moment można kameralnie lub w większym gronie – rodziny, przyjaciół i znajomych. Zwykle swoją drugą połówkę chcemy także zaskoczyć mniejszym lub większym upominkiem. Okrągłe rocznice ślubu wiążą się z bardziej hucznym świętowaniem i nieco dłuższymi przygotowaniami. Jeśli szukasz pomysłu na doskonały podarunek oraz kilku wskazówek na temat przygotowywania przyjęcia, kiedy np. zbliża się 45 rocznica ślubu Twoich rodziców, przeczytaj uważnie kolejne paragrafy. Gwarantujemy, że znajdziesz tam odpowiedzi na aktualnie nurtujące Cię pytania!

 

Jak świętować wyjątkową rocznicę ślubu? Nasze inspiracje

Pierwsza bywa zwykle magiczna, bo przecież pierwsza! Świeże są wciąż wspomnienia ze ślubu, które odżywają w tym wyjątkowym dniu ze zdwoją mocą. Druga rocznica ślubu to zwykle moment, kiedy życie rodzinne zaczyna nabierać rozpędu, pojawiają się dzieci, przybywa zatem obowiązków w domu, a tych w pracy zwykle nie maleje. Nie oznacza to jednak, że należy zrezygnować z celebrowania ważnych momentów. Kiedy na horyzoncie pojawi się magiczna data:  druga rocznica ślubu – zaznacz ją w kalendarzu na czerwono i pomyśl o tym, w jaki sposób uczcić ten szczególny dzień. Zatroszcz się o drobny podarunek dla swojej drugiej połówki. Jakie są najlepsze prezenty dla żony na pierwszą rocznicę ślubu? Dla niej: postaw na kobiecy gadżet najwyższej jakości – markowa szminka lub ulubione perfumy. Brzmi sztampowo? To przecież absolutna klasyka, a wyjątkowo kobiecy akcent ucieszy Panie, które szczególnie w ostatnim czasie swoją uwagę poświęcały wszystkim i wszystkiemu oprócz siebie. Czas na idealny prezent dla męża na pierwszą rocznicę ślubu. Dla niego: nowa, stylowa koszula, o której mówi już od kilku dobrych tygodni. Możesz także postawić na zapach. Kup ten sam, którego Twój ukochany użył w dniu ślubu. W prosty sposób przywołasz wspomnienia z tego wyjątkowego dnia.

Nim się obejrzysz minie kolejny rok, dwa lata, i wygląda na to, że zbliża się czwarta rocznica ślubu. Wydaje Ci się, że przez te kilka lat pomysły na wzajemne podarunki zdążyły już się wyczerpać? Nic bardziej mylnego! Wygląda na to, że po prostu potrzebujesz zastrzyku inspiracji! Podrzucamy zatem kilka prezentowych pomysłów. Co powiesz na nowy zestaw kieliszków do wina? A może karafka i kieliszki do nalewki? Tym razem jednak jedynie dwie sztuki: specjalnie dla Ciebie i partnera. Od teraz powinno być nieco łatwiej wygospodarować chwilę dla siebie i celebrować ją z butelką wina, które popijane będzie z wyjątkowego szkła – odróżniającego się na półce pośród reszty kieliszków. Wyjątkowy dzień można uczcić także romantyczną kolacją na mieście – w Waszej ulubionej restauracji lub wyjściem do kina – zadbaj wcześniej o bilety, szczególnie jeśli wybrana produkcja cieszy się sporą popularnością! Jeśli tylko obydwoje dysponujecie wolnym weekendem być może warto pomyśleć o spędzeniu go z dala od codzienności – w maleńkich domku w górach albo luksusowym hotelu SPA? Sprawdź, co ciekawego mają do zaoferowania najlepsze hotele w naszym kraju.

 

45 rocznica ślubu – jak się do niej przygotować?           45 rocznica ślubu - jak się do niej przygotować?      

Rocznice ślubu powinny kojarzyć się z cudownymi chwilami spędzonymi w gronie bliskich: rodziny, przyjaciół i znajomych. Aby jednak tak się stało warto zatroszczyć się o przygotowanie przyjęcia z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. 45 rocznica ślubu to bez wątpienia ważny i podniosły moment w życiu każdego małżeństwa. Na tym etapie często można cieszyć się już nie tylko dziećmi, ale również wnukami. Duża rodzina, krewni, znajomi chcąc mieć ich wszystkich przy sobie w tym podniosłym dniu, warto pomyśleć o odpowiedniej lokalizacji do zorganizowania tego typu przyjęcia. Dobrym pomysłem będzie sprawdzenie ofert restauracji oraz domów przyjść okolicznościowych w preferowanej lokalizacji. Kiedy tylko wymarzone miejsce zostanie znalezione, warto szybko zarezerwować termin. Przy rosnącej w ostatnich latach popularności wesel, warto to zrobić z dużym, min. rocznym wyprzedzeniem. Po wyborze miejsca kolejnym krokiem będzie z pewnością ustalenie menu. Warto zawrzeć w nim ulubione smaki oraz potrawy, które przeniosą w czasie do różnych okresów w trakcie trwania małżeństwa. Kiedy pierwsze szczegóły zostaną ustalone – pora zawiadomić gości. W tym celu polecamy rozważanie zakupu oryginalnych zaproszeń – do rozesłania tradycyjną drogą pocztową. W zaproszeniu należy koniecznie zaznaczyć prośbę o potwierdzenie obecność przybycia w konkretnym terminie. Kiedy wybrane zostałe już miejsce, a goście zawiadomieni, pora pomyśleć o tym, jak wspólne świętowanie uczynić niezwykłym przeżyciem, które będzie ukoronowaniem długiego stażu małżeńskiego. Klimatu całemu wydarzeniu przyda odpowiednia oprawa muzyczna. W zależności od preferencji oraz gustu muzycznego można rozważyć kwestię wynajęcia zespołu. Najważniejszym jest, aby repertuar muzyczny składał się z ulubionych kawałków pary małżeńskiej. Muzyka ma tę niezwykłą właściwość, że potrafi odtworzyć w naszych głowach i przywołać wspomnienia sprzed lat. W trakcie uroczystości doskonale sprawdzi się także pokaz slajdów z fotografiami z życia małżonków. Odtworzenie wyjątkowych momentów i sytuacji humorystycznych wywoła uśmiech na twarzach zaproszonych gości. W trakcie przygotowań należy zatroszczyć się także o odpowiedni strój – tak, aby czuć się w nim sobą, przy jednoczesnym zachowaniu elegancji i wygody. Nie zapomnijmy także o małym podarunku – niespodziance, którą wręczymy ukochanej osobie w dniu święta. Przed ważnym dniem warto dobrze wypocząć. Panie z przyjemnością oddadzą się pewnie zabiegom pielęgnacyjnym. Można zadbać o perfekcyjne paznokcie, fryzurę czy też udać się na masaż. Najważniejsze, aby w dniu świętowania móc cieszyć się pełnią energii!

Kogo zaprosić na rocznicę ślubu?           

Na rocznicę ślubu warto zaprosić osoby, które odrywają ważną rolę w życiu Waszej rodziny – najbliższych i krewnych zarówno jednej, jak i drugiej strony. W tym szczególnym dniu swoją radością z pewnością będziecie chcieli się podzielić także ze swoimi przyjaciółmi i znajomymi. Zapraszanie gości jedynie z poczucia obowiązku lub podyktowane zobowiązaniami nie jest zbyt trafioną strategią. Ważne, aby w tym dniu były obok Was osoby, na których obecności zależy Wam szczególnie. Część z nich mieszka być może poza granicami kraju, część ma zwykle wyjątkowo napięty kalendarz i pozajmowane terminy na kilka miesięcy do przodu. Aby mieć pewność, że wszyscy, na których obecności najbardziej Wam zależy pojawią się na przyjęciu o jego terminie oraz lokalizacji należy gości zawiadomić wcześniej – najlepiej na kilka miesięcy przed planowanym spotkaniem. W tym celu warto zadać sobie nieco więcej trudu i zamiast zwykłego zawiadomienia telefonicznego, wysłać wyjątkowe zaproszenie na rocznicę ślubuśmieszne lub bardziej poważne, wszystko zależy od Waszej inwencji. Jeśli na zewnątrz jesteście postrzegani jako para z niesztampowym poczuciem humoru, zaskoczcie swoich gości wyjątkowymi zaproszeniami o humorystycznym charakterze. Jeśli natomiast uroczystość będzie miała charakter wyjątkowo elegancki i taka też jest Wasza ulubiona stylistka – warto do niej dobrać zaproszenia. Najważniejsze, aby korespondowały one z tym, co gra Wam w sercu.

 

5 rocznica ślubu

Największą uwagę poświęcimy tutaj jednak rocznicom. Każdy mąż i każda żona zdają sobie sprawę z tego jak istotne jest to, aby o nich pamiętać. To panowie mają zwykle większe problemy z odnotowaniem sobie w jakim dokładnie dniu należy szczególnie zadbać o swoją małżonkę. Na początku związku potrafimy świętować nawet comiesięczną datę pierwszego spotkania bądź pocałunku – ale w małżeństwie zwykle zwraca się jednak uwagę na każdy upływający rok. O których rocznicach warto przede wszystkim pamiętać bardzo dokładnie? O tych większych – 5, 10, 15, 20, 25, 30, 35, 40, 50. Są to już wyniki raczej imponujące i prezenty, którymi obdarowywujemy tutaj swoją drugą połowę mogą przysporzyć nam nie lada problemów. Co można kupić na 5 rocznicę ślubu dla swojego męża? Nazywana jest ona rocznicą drewnianą i zastanawiając się nad prezentem zawsze warto do tego nawiązać. Mężczyzna może w tym wypadku ucieszyć się np. z drewnianej rzeźbionej szkatułki bądź ramki. Dla kobiety z kolei ciekawa wyda się skrzyneczka na biżuterię lub np. sama biżuteria z elementami drewnianymi. Oprócz tego mamy też np. świeczki w drewnianej oprawie i wszelkiego rodzaju deseczki na których możemy umieścić napis przeznaczony dla swojego męża bądź żony. W ten sposób możemy podziękować im swoimi słowami za wspólnie spędzone 5 lat i pokazać jak bardzo ich kochamy. Czasami po upływie pewnego czasu wydaje się, że zapominamy o tak prostych gestach więc łatwo można wtedy nadrobić zaległości. Oczywiście sama obecność drewna nie jest w tej rocznicy niczym koniecznym, więc można popuścić wodzę fantazji. Miłym gestem i prezentem dla obu stron będzie na pewno romantyczna kolacja, dzień wolny od pracy i skupienie się na sobie. Panowie mogą odwiedzić w ten dzień także kwiaciarnie, a kobiety wyczarować wspaniały posiłek zawierający ulubione potrawy zarówno swoje jak i męża.

10 rocznica ślubu

10 rocznica ślubu to tzw. rocznica cynowa bądź aluminiowa. Tutaj również możemy spróbować zgrabnie nawiązać do tego przy wyborze prezentu dla drugiej połówki. Może to być odrobinę trudniejsze niż 5 lat wcześniej, ale wiele sklepów oferują produkty tworzone specjalnie na zamówienie i mające w swojej zawartości własnie cyne bądź aluminium. Mężczyzna nie powinien mieć dużych problemów ze znalezieniem cynowej biżuterii, a kobieta może zawsze spróbować poszukać jej w produktach takich jak kufry czy puzderka – które na pewno przydadzą się mężowi na przeróżne skarby, które nagromadził w trakcie aż 10 lat waszego małżeństwa. Jeżeli jesteście jeszcze na etapie, gdy nie posiadacie małych dzieci – to być może warto wybrać się w egzotyczną podróż tylko we dwoje? Wraz z pojawieniem się pociech nie ma już aż tylu okazji na wyrwanie się gdzieś na romantyczny wypoczynek. Być może więc właśnie to będzie idealny prezent na 10 rocznicę małżeństwa.

15 rocznica ślubu

Po upłynięciu kolejnych 5 lat para może świętować tzw. rocznicę kryształową. Jej nazwa musi być na pewno bardzo miła szczególnie dla kobiety. Sklepy jubilerskie oferują przeróżne rodzaje biżuterii i ozdób, które będą zawierać w sobie coś kryształowego. Dobrym pomysłem na prezent zarówno dla męża jak i żony może być np. zegarek. Jest to dosyć uniwersalny podarunek, który zawsze ucieszy drugą stronę.  Do wyboru są również przeróżne karafki, kieliszki i wspomniane wcześniej wisiorki. Wraz z upływem czasu, gdy wasze małżeństwo się umacnia i uszlachetnia – podobnie staje się z materiałem, który symbolizuje wasze rocznicę. Warto więc poświęcić tutaj przynajmniej kilka dni lub tygodni na znalezienie idealnego prezentu. 15 lat małżeństwa to już naprawdę imponujący wynik, który należy celebrować.

20 rocznica ślubu

20 rocznica to rocznica porcelanowa. Przępiękna zastawa z tego właśnie materiału będzie idealnym prezentem dla kobiety, która na pewno doceni jej delikatność. Jako, że jest to już poważna okazja, którą należałoby świętować z tzw. „pompą” to można pomyśleć nad czymś bardziej spektakularnym. Taką opcją może być np. lot balonem dla dwojga, romantyczny weekend we Włoszech bądź w SPA. Warto popuścić wodzę fantazji i sprawić, że będzie to niezapomniane przeżycie dla męża jak i dla żony. Tak długi staż małżeństwa grozi w pewnym momencie pewną stagnacją i zakradnięciem się nudy w nasz związek. Być może ten jeden dzień w roku warto odrobinę zaszaleć i pozwolić sobie na więcej przyjemności.

25 rocznica ślubu

25 rocznica nazywana jest srebrną. Zarówno kobieta jak i mężczyzna mogą zaopatrzyć się więc łatwo w idealny prezent w sklepie jubilerskim. Ciekawą opcją będą np. srebrne medaliki w których zakochani wygrawerują wybrane przez siebie słowa bądź cytaty. Jest to wspaniała pamiątka na dłużej, którą można nosić także na codzień. Z tego materiału dostępne są również przeróżne figurki, świeczniki i inne drobiazgi. Tyle spędzonych razem lat pozwala na doskonałe poznanie drugiej osoby, więc z łatwością uda Ci się wybrać coś idealnego.

35, 40 i 50 rocznica ślubu

Po kolejnym pięciu latach następuję rocznica a perłowa a 40 określana jest mianem rubinowej. Ponownie ułatwia nam to zakup wszelkich kolczyków, wisiorków czy bransoletek zawierających określony materiał. To jednak dopiero 50 rocznica jest tą, którą małżeństwo powinno świętować bardzo hucznie – są to tzw. złote gody. Spędzone wspólnie pół wieku to ogromny przywilej, który nie jest dany każdemu. Po takim czasie mężczyzna i kobieta mają już zwykle nie tylko dzieci, ale także i wnuki! Znają się jak przysłowiowe „łyse konie” i najprawdopodobniej będą woleli spędzić ten dzień w towarzystwie swojej rodziny. Być może nie będzie im się już chciało urządzać wielkiego przyjęcia, aczkolwiek bardzo możliwe że zrobią to za nich właśnie ich bliscy. Wszelkie prezenty mogą nawiązywać tutaj właśnie do złota.

Świętowanie wszelkich rocznic to sprawa indywidualna każdego małżeństwa. Niektórzy uważają, że powinno się je spędzać tylko we dwoje – inni wolą cieszyć się tym z osobami najbliższymi. Najważniejszy jest wtedy tak naprawdę komfort tylko tych właśnie dwóch osób – jeżeli nie chcą to nie muszą oni świętować tego dnia wcale. W opinii niektórych powinno się celebrować każdy dzień małżeństwa – a nie tylko pojedyncze dni roku. Jest to oczywiście prawda, ale nie można zapominać o tym iż z każdym upływającym rokiem w nasz związek wkrada się rutyna i pewnego rodzaju stagnacja. Warto więc wykorzystać ten specjalny dzień do tego, aby poczuć się znowu tak, jak na samym początku małżeństwa. Dobrze jest też zdawać sobie sprawę z tego jak cenne i rzadkie jest w obecnych czasach stworzenie długotrwałego związku. Nowe pokolenia mają tendencję to kończenia znajomości zamiast poświęcić więcej czasu na pracę nad związkiem. Wynika to często z poczucia iż mamy jeszcze czas i być może uda nam się znaleźć kogoś lepszego. Przed laty starano się jednak popracować nad problemami, które wyniknęły z życia codziennego i wspólnie opracować najlepszą drogę do kontynuowania małżeństwa. Rozwody nie były zbyt popularne i przede wszystkich w niektórych kręgach wydawały się wręcz niedopuszczalne. Dlatego też historię o 40 bądź 50 letnim stażu małżeństwa słyszymy raczej w kontekście naszych prapradziadków niż obecnie żyjących krewnych.

Bez względu na to czy rocznica określana jest jako kryształowa, złota czy drewniana – najważniejszą kwestią przy wyborze prezentu jest gust osoby, którą obdarowywujemy. Jest tak w szczególności, gdy szukamy tego podarku dla naszej drugiej połówki. Kupowanie czegoś w tym właśnie kontekście możemy pozostawić dla naszych znajomych i rodziny, którzy będą chcieli w ten sposób uczcić nasze małżeństwo. My wiemy jednak najlepiej co będzie najlepsze dla naszej drugiej połówki i tylko to powinno być dla nas ważne. Jeżeli więc macie ochotę po prostu uciec poza miasto – absolutnie nic nie stoi na przeszkodzie. Czasami taki egoizm jest w tym wypadku jak najbardziej na miejsu i może tylko ucementować wasz związek na kolejne lata pożycia małżeńskiego.

Kreatywny prezent na jubileusz małżeństwa

Zarówno na 5 jak i na 20 rocznicę ślubu ciekawym rozwiązaniem są przeróżne śmieszne i spersonalizowe prezenty. Co to może być? Są to np. poduszki, kubki czy fartuszki z imionami małżonków. W ten sposób, szczególnie na początku małżeństwa cieszą się oni z faktu, że od teraz będą razem już na zawsze. Mąż może również podreślać przez to dumę z faktu iż małżonka przyjęła jego nazwisko. Takie drobne gesty dla młodych ludzi są w dalszym ciągu, nawet po kilku latach, bardzo istotną kwestią. Dobrym pomysłem są również albumy ze zdjęciami – stanowią one zawsze miłą pamiątkę i można zawsze sięgnąć do nich aby przypomnieć sobie najpiękniesze momenty ze swojej codzienności. Szczególnie w późniejszych latach życia lubimy wracać do czasów gdy byliśmy trochę bardziej spontaniczni i mieliśmy więcej siły do odkrywania świata. Jeżeli jesteście małżeństwem od niedawna to możecie również pomyśleć nad jakimś zwyczajem lub tradycją, którą będziecie odprawiać w każdą następną rocznicę. Może być to np. założenie albumu do którego każdego roku wpiszecie swoje przemyślenia i postanowienia na kolejne wspólnie spędzone miesiące. W ten sposób będziecie mieli możliwość przypomnienia sobie całej wspólnie przebytej drogi w dowolnym momencie. W momentach zwątpienia zyskanie możliwość zajrzenia do albumu i przypomnienia sobie wszystkich obiecnic i planów jakie mieliście na najbliższy rok. Te kilkadziesiąt stron będzie stanowić swego rodzaju pamiętnik waszego małżeństwa, który pomoże wam przetrwać i wzmocnić się w chwilach zwątpienia. Wyobraź sobie na przykład sytuacje w której jesteś zła na swojego męża i potrzebujesz chwili oddechu. Jeżeli wtedy właśnie sięgniesz na moment po spisane przez was przemyślenia i przysięgi – być może uda Ci się ochłonąć o wiele szybciej i przypomnieć sobie o tym, co tak naprawdę jest ważne. Możecie zapisywać rzeczy, których nauczył was kolejny spędzony wspólnie rok i co macie jeszcze nadzieję poprawić. Innym przykładem może być np. coroczny wyjazd do ulubionego miejsca. Być może nie każda para będzie chciała spędzać swoją rocznicę każdego roku w tym samym miejscu, ale dla innych może to być miła tradycja. W ten sposób będziecie mogli zawsze uciec na moment od codzienności i przynajmniej ten jeden dzień spędzić tylko we dwoje. Inna para może postanowić sobie np. spożywanie każdego roku potrawy z innej kuchni świata. W ten interesujący sposób uczynią oni ten dzień innym od wszystkich i zyskają pewien zwyczaj, który będzie zarezerwowany tylko dla nich. Właśnie tego rodzaju drobnostki sprawiają, że to właśnie ta data staje się dla nas magiczna i wyjątkowa.

Pokaż miłość poprzez małe gesty

Dla niektórych osób rocznice małżeństwa są tak ważne, że chcą oni aby ich druga połowa otrzymywała prezent na ten czas nawet w sytuacji, gdy ich nie będzie już na świecie. Na pewno nie raz słyszeliście historię o kobiecie, która przeżyła ogromne zaskoczenie gdy po śmierci swojego małżonka w dalszym ciągu przysyłano jej kwiaty w dniu ich rocznicy. Tak właśnie mężowe zabezpieczają się na wypadek nieprzewidzianej sytuacji. Wykupują oni wtedy swego rodzaju „pakiet” w kwiaciarni i przez następne kilka lub kilkadziesiąt lat mają pewność, że każdego roku otrzyma ona bukiet ulubionych róż lub bombonierkę.

Bez względu na to czy lubisz dawać prezenty czy jesteś w tej kwestii kompletnie zielony – pamiętaj, że nawet małe gesty potrafią sprawić ogromnej przyjemność osobie na której Ci zależy. O radę zawsze można spytać kogoś znajomego bądź członka rodziny, a najgorszym co można zrobić jej kompletne zignorowanie rocznicy bądź zwyczajne zapomnienie o niej. Występuje ona tylko raz do roku, więc warto zapisać sobie na kilka tygodni wcześniej przypomnienie i już wtedy zacząć planować jak dokładnie chcemy spędzić ten dzień. Nie od dzisiaj wiadomo, że zapomnienie o ważnej dacie to dosyć częsta przyczyna konfliktów pomiędzy małżonkami. Lepiej więc nie ryzykować i skorzystać z dobroci technologii, która odpowiednio wcześnie uchroni nas przed niepotrzebną kłótnią.

Postaw na wspólnie spędzony czas

Inspiracji do zakupu prezentu możesz szukać tak naprawdę wszędzie – być może twoja druga połowa już jakiś czas temu wspomniała Ci o rzeczy, którą bardzo chciałaby dostać? Dobrze zastanów się nad tym czy nie zaobserwowałeś jej fascynacji czymś szczególnym co mogłby sprawić jej dużą przyjemność. Oczywiście będzie to o wiele prostsze w sytuacji gdy mąż lub żona posiadają jakieś szczególne pasję, których realizacja i rozwój będzie stanowił swego rodzaju uniwersalny prezent. Co to może być? W momencie gdy twój mąż uwielbia sporty ekstremalne możesz poszukać na rocznicę np. możliwości skoku na bungee czy też spływu kajakowego w ciekawym miejscu. Dla małżonki zafascynowanej tańcem na pewno wspaniałą atrakcją będzie możliwość udziału w warsztatach tanecznych organizowanych w np. jakimś egzotycznym miejscu. Być może na początku waszego związku twoja ukochana wspominała również o krajach, które chciałaby odwiedzić w swoim życiu? Czasami mamy takie marzenia, których realizacja tak naprawdę wydaje nam się nawet nie wchodzić w grę. Spędzenie wakacji na Bali bądź przejażdżka samochodem na safari? Nierealne. Jednak czy aby na pewno? To właśnie spełnianie takich pragnień drugiej osoby jest tym, co sprawia nam największą przyjemność. Bardzo prawdopodobne jest to, że nie uda nam się tego zrealizować na 2,3 czy 5 rocznicę naszego ślubu ale być może już 8 czy 10? Czasami warto przez jakiś czas odkładać pieniądze czy dokładnie rozplanować daną przygodę w ten sposób, aby stała się ona przeżyciem, które zapamiętamy do końca naszych dni.

Wszystkie małżeństwo jest inne i każde jest na swój sposób wyjątkowe. Nieważne jak zdecydujesz się spędzić swoją rocznicę – ważne abyście to Wy byli tego dnia najszczęśliwsi. Pamiętajcie, że upływające lata czynią wasze małżeństwo silniejszym i upewniają was w tym, że dokonaliście dobrego wyboru życiowego partnera bądź partnerki. Nie dla każdego jest to łatwe, więc warto docenić swoje szczęście. Kroczenie przez życie z drugą osobą u boku pozwala na stawianie czoła przeciwnościom z o wiele większą odwagą niż gdy musimy robić to sami. Każdy kolejny rok zbliża małżeństwo do siebie jeszcze bardziej i pozwala odkrywać co raz to nowe sposoby na bliskość. Jeżeli więc wydaje Ci się, że po kilku latach może nawiedzić was nuda – nic bardziej mylnego. Wszystko zależy od tego ile wysiłku włożycie w pracę nad waszym związkiem. Poznając się lepiej uczycie się swoich codziennych nawyków, tego co was denerwuje i czego się boicie. Warto co jakiś czas, nawet w ferworze pracy i obowiązków, przypomnieć swojemu partnerowi bądź partnerce iż nie są w tym wszystkim osamotnieni. Na tym właśnie polega cała magia związku małżeńskiego, który ma być przecież przede wszystkim oparciem i swego rodzaju ostoją w naszym codziennym życiu. Jeżeli w ten sposób będziesz dbać o swój związek to każda rocznica stanie się zaledwie miłą okazją do wyjątkowego świętowania czegoś, co bezustannie przynosi nam tak wiele radości i spełnienia.