Narodziny dziecka w  rodzinie lub wśród naszych przyjaciół to niewątpliwie wyjątkowy moment i powód do świętowania.  Mimo, że pojawienia się malucha to przede wszystkim niepowtarzalna i ogromnie intymna chwila dla jego rodziców,  wzruszenie i ekscytacja towarzyszy również dziadkom oraz wszystkim ciociom i wujkom. By okazać młodym rodzicom nasze wsparcie oraz radość, jaką z nimi dzielimy, podarujmy  im oryginalny prezent lub pamiątkę tej wyjątkowej chwili.

Życzenia z okazji narodzin dziecka. Jak składać gratulacje rodzicom?

Z okazji pojawienia się nowego członka rodziny, możemy złożyć młodej mamie i tacie życzenia. Powinny one przede wszystkim okazywać naszą dumę i radość. Jednym rodzicom spodobają się wywołujące uśmiech śmieszne gratulacje z okazji narodzin dziecka, drugim poważne życzenia. Bez względu na jaką formę się zdecydujemy powinniśmy przede wszystkim życzyć maluchowi zdrowia, szczęścia i uśmiechu każdego dnia, a rodzicom wytrzymałości, cierpliwości, radości z każdej wspólnej chwili oraz nieco bardziej żartobliwie - przespanych nocy i wydłużenia doby o kilka dodatkowych godzin. Takie życzenia możemy spisać na ładnej okazjonalnej kartce lub przekazać rodzicom w inny oryginalny sposób: wydrukować na poszewce na poduszkę, kocyku lub dziecięcym ubranku. Do pisemnych gratulacji możemy dołączyć jakiś drobiazg specjalnie dla rodziców np. koszulki lub kubki z nadrukami mówiącymi „najlepsza mama” i „najlepszy tata”.

Oryginalny prezent dla nowonarodzonego" dziecka.

Przy wyborze upominku z okazji narodzin dzieciątka mamy morze możliwości. Możemy zdecydować się na prezent –pamiątkę, zabawkę, ubranko, upominek specjalnie dla mamy lub podarunek praktyczny, który ułatwi rodzicom pierwsze chwile z maluchem. PREZENT-PAMIĄTKA: oryginalny prezent na narodziny dziecka to taki, który będzie stanowił wspaniałą pamiątkę dla rodziców i malucha przez długie lata. Może to być np. album „Mój pierwszy roczek”, w którym rodzice będą mogli zapisywać przeróżne wspomnienia związane z pierwszym rokiem życia ich pociechy lub zbiór baśni z oryginalną dedykacją, które będą mogli wspólnie czytać przez długie lata. ZABAWKA LUB UBRANKO: Jeśli zdecydujemy się na zabawkę lub element ubioru warto by były one przeznaczone dla małych, kilkumiesięcznych  lub kilkunasto miesięcznych dzieci, by nie trafiły na dno szafy, gdzie popadną w zapomnienie. Na upominek-zabawkę możemy wybrać pluszowego misia, gryzak, piankową matę, grzechotkę, wodoodporną książeczkę lub gadżet grający uspokajającą melodyjkę. W przypadku wyboru prezentu-ubranka należy pamiętać, że dzieci rosną w ekspresowym tempie, dlatego wszelkiego rodzaju śpioszki, czapeczki i skarpetki wart kupować w różnych rozmiarach. UPOMINEK DLA MAMY: Mimo, że poród to ogromne przeżycie dla obojga rodziców, nie podlega wątpliwości, że jest on dużo bardziej stresujący i męczący dla mamy. Z okazji narodzin niemowlaka możemy podarować młodej matce coś specjalnie dla niej. Idealnym pomysłem będzie coś, co pomoże się jej zrelaksować – voucher na masaż olejkami rozgrzewającymi lub bon na zabiegi pielęgnacyjne w salonie kosmetycznym. PODARUNEK PRAKTYCZNY: Kilka pierwszych miesięcy po narodzinach dziecka bywa dosyć stresujące, również z powodów finansowych. Z tego też powodu dobrym pomysłem na upominek dla młodych rodziców jest prezent praktyczny: pampersy, ręczniki, laktator, kosmetyki do pielęgnacji czy hiporalergiczne proszki i płyny do prania. Prezenty z wyższej półki cenowej, ale równie przydatne to chociażby nosidełka i kołyski. Pamiętajmy jednak, że młodzi rodzice mogli zaopatrzyć się w tego typu sprzętu już dużo wcześniej, dlatego też najlepiej zapytać  ich wprost czego do opieki nad pociechą potrzebują.  

Nie znaleziono produktów, których szukasz.