Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Co kupić starszej osobie w prezencie urodzinowym?   Każdy senior to skarbnica mądrości oraz cennych doświadczeń z których często korzystamy, w szczególności gdy sami nie potrafimy poradzić sobie z danym problemem. Są nam niezwykle potrzebni, bez nich świat nie byłby ten sam. Niektóre sytuacje wymagają od nas, by pomyśleć o odpowiednim prezencie dla seniora. Różnica pokoleniowa jaka nas dzieli nie ułatwia jednak wyboru odpowiedniego podarunku. Warto wziąć pod uwagę tryb życia danego seniora oraz jego zainteresowania.

Co kupić starszej osobie w prezencie urodzinowym? Prezent na 80 urodziny mamy.

   Nie ma żadnej listy będącej zbiorem odpowiednich upominków dla seniora. Każdy człowiek przecież jest inny. Co zatem będzie odpowiednie na prezent dla starszej osoby? Tym, co najbardziej ucieszy seniora to sama pamięć o nim w dniu jego urodzin. Najbardziej cenna może okazać się obecność kogoś bliskiego, jego bliskość, życzliwość i ciepło. Warto zatem starszej osobie złożyć w tym dniu wizytę i spędzić z nią trochę czasu po prostu rozmawiając. Co poza tym? Odpowiednim prezentem dla starszej osoby może być jakaś część garderoby, np. ciepły sweter lub grube skarpety na zimę. Warto obdarować seniora albumem lub ramkami ze zdjęciami wnuków. Można zaskoczyć go także pokrowcem na okulary z personalizacją. Z racji tego, że senior spędza zazwyczaj większość swego czasu w domu przyda mu się coś do rozrywki. Warto sprawić mu zatem zestaw szachów, komplet kart, stół do brydża czy grę planszową. Odpowiednie będą także książki z dużymi literami. Jeśli senior interesuje się nowinkami technologicznymi można pokusić się o czytnik e-booków. Poza tym można zafundować starszej osobie komplet krzyżówek. W modzie są również kijki nordic walking. Dzięki spacerom z ich użyciem senior dłużej utrzyma sprawność fizyczną. Jako prezent można wręczyć starszej osobie ciśnieniomierz, który pozwoli na kontrolowanie poziomu ciśnienia czy ogrzewającą poduszkę elektryczną.

5 prezentów, które sprawią radość każdej seniorce. Sprawdzą się jako prezent dla babci na 80 urodziny.5 prezentów, które sprawią radość każdej seniorce

   Co będzie najbardziej odpowiednie na prezent dla starszej pani? Z czego powinna się ucieszyć? Większość kobiet, w tym również panie w bardziej zaawansowanym wieku, lubi kwiaty. Warto więc wręczyć seniorce ładny bukiet. Najlepiej jednak sprawić jej jakąś piękną roślinę w doniczce. Będzie mogła się nią zajmować i pielęgnować ją. W dodatku będzie ozdobą parapetu. Co poza tym? Panie lubią różnego rodzaju czasopisma, czy to dotyczące jakiejś dziedziny, np. prowadzenia domu lub dbania o ogród, czy po prostu plotkarskie. Mogą być one doskonałym sposobem na zabicie czasu i relaks. Warto zatem zakupić seniorce całą prenumeratę ulubionego magazynu. Na co jeszcze warto postawić? Może zdecydować się na robota kuchennego. Dobrym wyborem będzie urządzenie łączące w sobie różne funkcje – sokowirówki, miksera, młynka do kawy oraz maszynki do mięsa. Może być to bardzo zaskakujący i przydatny prezent. Jeśli specjalizujemy się w wytwarzaniu przetworów, starsza pani z pewnością będzie zadowolona jeśli otrzyma od nas słoiczek czy dwa. Być może sama również je wytwarza i chętnie porówna je z przetworami innej osoby. Słoik dżemu, marmolady czy sera z pewnością będą pysznym upominkiem. A może starsza pani jest znudzona ciągłym siedzeniem w domu? Spacery po okolicy już jej się znudziły, a chętnie poszłaby w jakieś ciekawe miejsce tylko po prostu nie ma z kim? Być może wspólne wyjście do teatru czy filharmonii będzie najlepszym prezentem i sprawi seniorce najwięcej radości.