Jak wybrać idealną lalkę dla dziewczynki?

Często rodzice nie mogą dowiedzieć się, która lalka będzie odpowiadać ich córce. Powiedz nam, jakie rodzaje lalek sprzedawane są w naszych sklepach, jakie kryteria powinna wybrać zabawka i jakie jest znaczenie wieku jej małej kochanki przy wyborze lalki. Jeśli masz córkę, zdecydowanie musisz kupić jej lalkę, a nie jedną. Może się wydawać, że to proste: poszedłem do sklepu i go kupiłem. W rzeczywistości lalka ma ogromny wpływ na dziewczynę. Te urocze zabawki stają się wiernymi towarzyszami swoich małych hostess, pomagają im rozwinąć prawdziwie kobiece cechy. Wybór zależy od nastroju, a nawet od zdrowia dziecka.

Lalki dla dzieci. Wymagania ogólne

Wybór najbardziej różnorodnych lalek dostępnych obecnie na rynku jest tak wielki, że ich rodzice podbiegają do swoich oczu. Bez względu na to, który model wolisz, dobra lalka dla dziewczynki powinna przestrzegać pewnych zasad.
 1. Bezwzględne bezpieczeństwo.
 2. Życzliwie neutralny wyraz twarzy. Zabawka nie powinna straszyć. Dodatkowo, z lalką, która nie ma wyraźnego nastroju, wybór wątków do gry stanie się bogatszy.
 3. Brak dodatkowych wystających części. Moduł dźwiękowy lub przyciski, jeśli są, powinny być niewidoczne.
 4. Proporcjonalność. Według psychologów dziewczyna jest bardziej przydatna niż lalka o dziecinnych proporcjach, bez wyraźnych cech płciowych. W każdym razie bardzo pożądane są harmonijne proporcje ciała.
 5. Zrównoważony rozwój. Szczenię powinno stać i dobrze siedzieć.
 6. Wysokiej jakości materiały.

Rodzaje lalek dla dziewczynek

 1. Klasyczne lalki. Proporcjonalne, piękne, bez zbytniego realizmu, pozostają ulubieńcami dziewcząt. Lalki tego typu są dobrze znane zarówno matkom, jak i babciom. Ubieranie, fryzury, karmienie i chodzenie nie są najbardziej wyczerpującą listą możliwych gier. Podczas zabawy dziewczyna próbuje najpierw roli matki.
 2. Miękkie lalki Nadaje się nawet dla dzieci. Przytulne zabawki są przyjemne w dotyku, dobrze jest spać i bawić się nimi, a dobra twarz wywołuje pozytywne emocje. Schematyczna natura pupa prowokuje wyobraźnię dziecka, rozwija wyobraźnię. Zabrudzona pupa jest łatwa do umycia. Warunkiem jest, aby poczwarka była wysokiej jakości, co oznacza, że ​​powinna być droga.
 3. Lalki dla dzieci. Realistyczne zabawki są idealne do gry w matki i córki. Nawet prosta wersja przypomina żywe dziecko, a słynny Bow Thep nie można odróżnić od prawdziwych dzieci. Drodzy modele laleczek dla dzieci zachowują się jak żywe dzieci: zasypiają, proszą o jedzenie, płaczą. Zaletami tych lalek są realizm, bogactwo funkcji i bezpieczeństwo. Wady to raczej duża waga i wysoka cena.
 4. Interaktywne lalki. Często potrafią wymawiać nie tylko pojedyncze słowa, ale także znaczące zwroty - od powitania po litery alfabetu. Specjalne talenty to różne lalki znanych marek, na przykład KS Kids. Lalka mówi, poruszając ustami, odwraca głowę do dziecka, wskazuje palcem - jednym słowem, jakościowo imituje zachowanie żywego rozmówcy. Ona sama będzie oferować opcje ciekawych gier, nauczyć małą hostessę na koncie. Wady tej zabawki, oprócz wysokiej ceny, to zubożenie gier dziecięcych. Interaktywna lalka ma bogaty, ale ograniczony zestaw funkcji. Zapobiega rozwojowi fantazji.
 5. Modelowe lalki. Są to słynne lalki Barbie, księżniczki Disneya, popularne dziś lalki w stylu anime. Modne piękno wygląda pięknie, co jest ważne dla dziewczyny. Bogactwo strojów i akcesoriów jest po prostu niesamowite. Wadą lalek jest duża liczba podróbek i wysoka cena. Ponadto ich włosy są mylone z czasem: każda matka to wie, która musiała czesać słynne włosy lalki Roszpunka.
 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.