Jak wybrać zabawkę dla dziecka?

Amerykańscy pediatrzy i specjaliści od wczesnego dzieciństwa przygotowali rekomendacje, które zabawki są najlepsze dla dzieci od urodzenia do 6 lat.
Od urodzenia do 6 miesięcy
Bardzo małe dzieci uwielbiają jasne kolory i twarze. Poznają swoje ciała - poruszają ramionami i nogami, obracają głowami, reagują na nieistniejące odgłosy i wciągają wszystko do ust, aby je posmakować. 
Co dać:Wszystko, co możesz trzymać, potrząsać i ssać - grzechotki, pierścionki, piłki, zabawki ząbkujące i miękkie lalki (tylko sprawdź, czy lalka nie ma małych części, które można oderwać i połknąć), rozważ to przy wyborze zabawki dla dziecka. Telefony komórkowe to specjalne projekty wiszące nad łóżeczkiem, w którym można powiesić zdjęcia, małe lusterko i jasne zabawki do oglądania.
Od 7 do 12 miesięcy
W tym wieku dzieci ruszają do akcji - uczą się czołgać, stać, podnosić do siebie różne przedmioty i układać je razem. Co dać: Rzeczy do gry - lalki, plastikowe i drewniane samochody z kołami, zabawki do łazienki.Wszystko, co można zebrać - bloki, kostki, kule i zagnieżdżone lalki.Zabawki do rozwoju fizycznego, na przykład duże kule.  
Od roku do dwóch
Jednoroczne dzieci zwykle chodzą z potęgą i głównym, a nawet wiedzą, jak wchodzić po schodach. Mówią pierwsze słowa i nie boją się grać razem z innymi dziećmi. To prawda, że ​​dla spokoju ducha, wciąż potrzebują dorosłych z boku. Co dać:Książki z prostymi zdjęciami lub zdjęciami, książki audio z piosenkami, wierszami i prostymi opowieściami.Zestawy do kreatywności - markery (nietoksyczne i wyprane), kolorowy papier, ołówki."Dorosłe" rzeczy - telefony i wózki zabawkowe, samochody i łóżka dla lalek.Konstruktorzy i proste układanki.  
Dwa do trzech lat
Dwuletnie dzieci szybko uczą się mówić i od czasu do czasu próbują siebie i otaczającego ich świata ze względu na swoją siłę - wspinają się wszędzie i wszędzie, koziołkując, skacząc z sofy na krzesło. Mają mniej lub bardziej rozwinięte zdolności motoryczne, dzięki czemu mogą tworzyć stosunkowo małe przedmioty. Co dać:Drewniane puzzle i konstruktory, zestawy do sortowania.Lalki, akcesoria i odzież dla nich.Meble dla dzieci i zestawy kuchenne, jedzenie z zabawkami.Formy, wiadra i inne zabawki do piaskownicy.Wszystko dla kreatywności - kredki i markery, kredki i tablica dla nich, papier i nożyczki, a także proste instrumenty muzyczne - na przykład bęben, ksylofon lub tamburyn.Książki ze zdjęciami i audiobooki.Wszystko dla aktywności fizycznej - piłki i piłki, rowery do biegania.  

Od trzech do sześciu lat

Przedszkolaki zwykle mówią bez przerwy i zadają milion pytań. Lubią bawić się z przyjaciółmi (ale nie lubią przegrywać) i są już gotowi, aby dzielić się zabawkami. Co dać: Puzzle i układanki, projektanci.Domy lalek i lalek, samochody i samoloty, meble i akcesoria zabawkowe.Narzędzia do zabawy - stół warsztatowy, młotek, piła i inne.Wszystko dla kreatywności - farby na palec, pędzle, glina i narzędzia do rzeźbienia, kolorowy papier i nożyczki. Instrumenty muzyczne - ksylofony, marakasy i tamburyny.Bardziej złożone książki z bardziej szczegółowymi ilustracjami niż dla dzieci.Wszystko dla aktywności fizycznej - piłki i piłki, szpilki, cele i wszystko, co można na nich rzucić, trójkołowiec, dziecięce narty i sanki.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.