Zostanie matką bądź ojcem chrzestnym jest niewątpliwie powodem do dumy. Rodzice dziecka pokazują nam w ten sposób jak wielkim zaufaniem nas darzą. Bycie chrzestnym zobowiązuje do wychowywania dziecka w wierze oraz wspierania i towarzyszenia mu na różnych etapach jego życia. Jako „drugi rodzic” chcemy również obdarowywać naszego chrześniaka wyjątkowymi prezentami na różne okazje, co czasem stanowi twardy orzech do zgryzienia. Podpowiadamy jaki prezent dla chrześniaka na chrzest i inne okazje wybrać.

Jak wybrać oryginalny prezent na komunię dla chłopca od chrzestnej.

Zbliża się wiosna i czas Pierwszych Komunii Świętych, a rodzice chrzestni stają przed niełatwym zadaniem jaki prezent komunijny wybrać. To bardzo ważny dzień w życiu małego chrześcijanina, dlatego chcemy podarować dziecku coś, co sprawi mu ogromną radość, a jednocześnie będzie stanowiło pamiątkę na długie lata. Dzień Pierwszej Komunii Świętej powinien być ważnym dniem nie tylko dla dziecka i jego rodziców, ale i również dla rodziców chrzestnych,  a prezenty od chrzestnego i chrzestnej być szczególnie wyjątkowe. Bez względu na jaki dokładnie prezent dla chrześniaka się zdecydujesz warto dodać do niego drobiazg stanowiący pamiątkę przystąpienia do Pierwszej Komunii. Może to być medalik ze świętym obrazkiem, zawieszka z krzyżykiem, Pismo Święte z dedykacją, ozdobna figurka lub ramka z wygrawerowaną tabliczką na zdjęcie komunijne. W dzisiejszych czasach skromny zegarek bądź biżuteria niestety już nie wystarczą na główny prezent.  Jeśli dodatkowo nie jesteś fanem upominków mieszczących się w kopercie, spróbuj wybrać podarunek, który szczególnie ucieszy Twojego chrześniaka. Ośmiolatki dziewięciolatki uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu, więc dobrym pomysłem są wszelkie sprzęty im to umożliwiające – deskorolki, hulajnogi, longboardy czy rolki. Chłopcy w tym wieku bardzo często zafascynowani są superbohaterami, dlatego z pewnością ucieszą się na różnorodne gadżety z tym motywem. Kolejnym dobrymi pomysłami na upominek, który niewątpliwie ucieszy drugoklasistę to nowa gra komputerowa lub sprzęt elektroniczny jak chociażby odtwarzacz muzyki lub IPod. Możesz również postawić na sprawdzony prezent, który mimo zmieniających się przez lata trendów, nigdy nie wyszedł z mody, czyli rower górski.

Urodzinowy prezent dla chrześniaka. Co i o jakiej wartości powinno się podarować?

Bez względu na to jak bliskie relacje mamy z naszym chrześniakiem, zawsze mamy problem przy wyborze oryginalnego prezentu urodzinowego dla naszego małego podopiecznego. By upominek był trafiony musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim dwa ważne aspekty: wiek obdarowywanego oraz jego zainteresowania. Na urodziny możemy podarować mu…  niezapomniane przeżycia! W tym celu dobrym pomysłem będą różnego rodzaju bony, bilety i vouchery. Młodszym dzieciom sprezentuj bilety do Aquaparku lub do pobliskiego zoo bądź wycieczkę po zamku lub innym ciekawym miejscu w Waszej okolicy. Dla starszych chrześniaków proponujemy wejściówkę do parku linowego, bilet na koncert znanej gwiazdy lub na mecz lokalnej drużyny piłkarskiej. Ciekawym prezentem na prezent od chrzestnych są też wszelkiego rodzaju prezenty edukacyjne, które nie tylko sprawią dużo radości naszemu chrześniakowi, ale i nauczą czegoś nowego: interesujące atlasy, kolekcję książek, bilety na ciekawe spektakle w teatrze czy wejściówki do muzeum na wystawy tymczasowe. Jako osoby zobowiązane do wychowywania w wierze zawsze możemy dorzucić do głównego prezentu drobiazg  związany z naszą religią np. różaniec, zawieszkę z świętym symbolem czy książkę o tematyce religijnej (dopasowaną odpowiednio do wieku chrześniaka). W przyszłości będzie trzeba pomyśleć nad wyborem prezentu ślubnego dla chrześniaka...  

Nie znaleziono produktów, których szukasz.