Dzieci lubią bawić się lalkami, samochodami i projektantami, ale ich największą miłością są miękkie misie. Niektóre z nich osiągają niespotykany rozmiar - ponad ludzkim wzrostem. Jaki niedźwiedź uczyni godną firmę dla twojego dziecka? Pomóżmy z radą.
Podobnie jak w przypadku wyboru innej zabawki, kupując dużego pluszowego misia, należy zwrócić uwagę nie tylko na atrakcyjny wygląd. W przeciwnym razie radość z prezentu może zostać zastąpiona przez alergie lub inne konsekwencje.

Jak prawidłowo wybrać dużego misia

 
Optymalna wielkość zabawki . Producenci oferują kupowanie dużych niedźwiedzi od 50 do 150 cm, ale dziecko nie będzie zainteresowane zabawą z misiem, którego nie może unieść. Najpopularniejsze misie mają 70-90 cm wzrostu.
Bezpieczny wypełniacz . Wysokiej jakości miękkie zabawki są dziś wypełnione hologramem, który jest bezpieczny dla zdrowia dzieci. Ponadto materiał ma doskonałe właściwości: dobrze trzyma kształt i wytrzymuje test w postaci częstego mycia.
Kolor niedźwiedzie. Jedna z najważniejszych cech, która wpływa na emocje dziecka w kontakcie z zabawką. Produkty o zbyt jasnych kolorach (zielony, różowy, czerwony) mogą prowadzić do podrażnień układu nerwowego. Dlatego lepiej unikać odcieni "kwaśnych", preferując spokojne odcienie - tradycyjny brązowy, beżowy, szary i biały. Takie duże misie sprzedawane są w sklepie.
Jakość szwów. Sprawdź wytrzymałość szwów, ściskając zabawkę w kilku miejscach. Źle szyta zabawka odsłoni wypełniacz. Kupowanie takiego produktu nie jest tego warte - po kilku dniach aktywnych gier może nie pozostać żywym miejscem.
Małe szczegóły . Nawet na dużym pluszowym misiu mogą być małe szczegóły - łuk, nos, oczy, guziki. Jeśli są luźne, dziecko może je oderwać i spróbować połknąć. Ale nawet jeśli dziecko jest już wystarczająco dorosłe i nie wciągnie wszystkiego do buzi, niedźwiedź nie doda mu piękna.
Zapach zabawki . Jest to ostatnia, ale nie mniej ważna rada dla kupujących miękkie pluszowe misie. Jeśli producent użyje barwników o niskiej jakości, wydziela je nieprzyjemny toksyczny zapach. Nie musisz ryzykować zdrowia dziecka, kupując zabawki o ostrym zapachu. Chemia może powodować reakcję alergiczną. Idealna zabawka jest bezwonna.
Każde dziecko chciałoby mieć duży pluszowy miś w kolekcji zabawek, więc upewnij się, że nie możesz popełnić błędu przy wyborze prezentu. Aby uniknąć błędów przy wyborze konkretnego niedźwiedzia, zdecyduj o jego wielkości, dokładnie przestudiuj szwy produktu i wybierz najbezpieczniejszą zabawkę.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.