Upominki kulinarne. Spraw pyszny prezent najbliższym   Wybór odpowiedniego upominku wcale nie musi być trudny. W szczególności jeśli mamy świadomość co do zainteresowań danej osoby, jej stylu życia i potrzeb. Weźmy pod uwagę np. gospodynię domową lub osobę, której pasją jest gotowanie. Osoba taka z pewnością nie będzie zawiedziona jakimś przydatnym gadżetem do kuchni. Tu pole do popisu jest szerokie. Możemy bowiem wybierać od gadżetów drobnych po te bardziej zaawansowane, jak np. robot kuchenny.

Upominki kulinarne. Spraw pyszny prezent najbliższym

   Jeśli chodzi o najbliższe osoby należące do naszej rodziny postawić możemy na upominki w formie czegoś pysznego. W przypadku urodzin któregoś członka rodziny możemy sprawić mu pięknie udekorowany tort. Oczywiście przyniesie on pożytek całej rodzinie. Najpopularniejszym jadalnym prezentem na Boże Narodzenie są pierniczki z lukrem. Mamy przy nich dosyć duże pole do popisu, możemy bowiem udekorować je w dowolny sposób. Warto umieścić na nich jakiś rysunek lub imię osoby obdarowywanej. Możemy pójść krok dalej i stworzyć pięknie ozdobiony domek z piernika. W prezencie pasuje wręczyć również własnoręcznie przygotowaną czekoladę. Wystarczy rozpuścić dowolną czekoladę oraz rozsmarować na folii aluminiowej lub papierze do pieczenia. Jeśli mamy więcej czasu masę czekoladową możemy przygotować sami. Warto dodać do niej dowolne bakalie – migdały, rodzynki bądź orzechy. Można pokusić się także o smaczne praliny, jednak ich stworzenie jest nieco trudniejsze. W ich przypadku potrzebujemy specjalnych foremek. Naturalnie, by obdarować rodzinę jakimś smakołykiem nadaje się każda okazja, nie tylko Walentynki czy rocznice ślubu, ale również niedzielny, rodzinny obiad. Szarlotka czy inna kulinarna specjalność z pewnością sprawią przyjemność najbliższym. Możemy ją upiec idąc do znajomych na parapetówkę. Dzieci powinny być szczególnie zadowolone z bloku czekoladowego. Jako upominek nadadzą się słoiczki z przepysznymi przetworami lub miód. Odpowiednio udekorowane będą wyglądać wyjątkowo pięknie. Ewentualnie warto postawić na przekąski marynowane, np. oliwki, grzybki, paprykę, ogórki lub ser. Na prezent możemy przygotować także specjalnie wyprodukowany przez nas alkohol – nalewkę bądź likier.

Praktyczne prezenty do kuchni, czyli kupuj przydatne prezentyPraktyczne prezenty do kuchni, czyli kupuj przydatne prezenty

   Jeśli mamy zamiar sprawić komuś prezent do kuchni pamiętajmy, by był on praktyczny i przydatny. I tak pani domu podarować możemy biały obrus, komplet kieliszków, szklanek, talerzy bądź sztućców. Postawić warto również na garnek, półmisek lub deskę do krojenia z personalizacją. Możemy wybrać specjalną deskę do krojenia z przystawką przeznaczoną na odpadki. Całej rodzinie przyda się ekspres do kawy, wyciskarka do cytrusów lub inny robot kuchenny. Użyteczna może być także książka kucharska z ciekawymi przepisami, fartuszek bądź rękawica kuchenna z imieniem. Warto rozważyć także zakup gadżetów do pieczenia – foremek do ciasteczek, dużej formy na ciasto lub grawerowanego wałka. Przy pieczeniu przyda się także miarka do odmierzania składników w formie tradycyjnej lub elektronicznej. Kuchnię ozdobią pięknie wykonane, ozdobne pudełka i słoiczki na przyprawy. Drobnym, acz przydatnym gadżetem może być otwieracz do puszek lub kryształowa solniczka. Jako prezenty do kuchni warto rozważyć także komplet noży lub drewnianych łyżek. Do tego można dorzucić specjalny stojak lub wieszak z magnezem.

Czymś zupełnie zaskakującym, lecz przydatnym, w szczególności jeśli mamy do czynienia z osobą, która lubi się rozwijać na polu kulinarnym będzie kurs gotowania np. w Warszawie. Prezent tego typu umożliwi obdarowywanej osobie nabycie nowych, cennych umiejętności. Oczywiście kurs powinien być dostosowany do poziomu umiejętności danej osoby.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.