Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Prezent z okazji zakończenia szkołyKoniec roku szkolnego czy studiów to takie momenty, kiedy zamyka się pewien etap w życiu, lata wspólnej nauki z nauczycielami lub wykładowcami, czas pełen wydarzeń, znaczących chwil. Ale można ten czas choć trochę zatrzymać! Bo właśnie upominki dla uczniów i studentów na zakończenie roku szkolnego lub akademickiego mogą stać się wspaniałą pamiątką wspólnych chwil, a także wyrazem budowanej poprzez spędzone razem lata więzi, oraz symbolami wiary patronów, rodziców i znajomych w potencjał uczniów i studentów oraz w ich przyszłe sukcesy. A zatem takie prezenty dawane od serca zawsze coś znaczą, i są nie tylko zwykłymi przedmiotami. 

Prezent z okazji zakończenia szkoły

A jaki dać dzieciom prezent na zakończenie szkoły? Chyba najbardziej popularne i zresztą przydatne podarunki to m. in. dobre książki wraz z miłą, ciekawą dedykacją, np. szkolne lektury. Inny znany pomysł to także słowniki lub pięknie zilustrowane encyklopedie. Bowiem właśnie z reguły w taki sposób prezentują się standardowe i konwencjonalne prezenty, jakie z okazji zakończenia roku dostają uczniowie. I choć w niektórych klasach takie obyczajowe upominki dostają wszyscy, to z kolei w innych tylko ci pilni i wyróżnieni, z tymi najlepszymi wynikami w nauce. Ale przy wyborze prezentu warto czasem jednak odejść od tej rutyny, konwenansu i stereotypowej „szkolno-naukowej” i lekturowej tradycji, normy i zwyczaju w kierunku podarunków, które naprawdę mile zaskoczą i ucieszą nasze dzieci. A oto przed Wami kilka podpowiedzi.

Pamiętajmy, że po pierwsze upominek ma sprawiać dzieciom radość i frajdę. A po to aby dzieci ucieszyły się z ofiarowanych im prezentów, powinny najlepiej dostać coś, co je zarówno tak rozbawi, jak i zaciekawi, lub co po prostu będą mogły wykorzystać i to z przyjemnością od razu. Ale chyba niestety zarówno nawet najlepszy słownik, poczytna lektura na kolejny rok, czy nowa encyklopedia – i to nawet w pięknym wydaniu zupełnie nie będą idealnie pasować do frywolnej atmosfery wakacji, które są już tuż tuż. Ale pamiętajmy, że książka nie jest przecież złym i nietrafionym pomysłem, lecz warto by to było coś wciągającego, co dzieci z dużą przyjemnością przeczytają podczas swoich wakacji. A zatem powinna być zarówno ciekawa, mądra, a także dająca dzieciom dużo satysfakcji z czytania. A zamiast książki może to być np. młodzieżowy notatnik, kalendarz lub organizer.

Dobry pomysł na sprawdzony i tarfiony upominek to musi być coś szczególnego, co na pewno przyda się juniorom w czasie ich letnich wypraw. A po prostu może to być np. latarkakompas, bidon z nadrukiem z ulubionych bajek, termos, mały plecak wycieczkowy czy lornetka. A tu bez obaw, bo zarówno latarki i lornetki i to całkiem niezłej jakości oraz w całkiem dobrych cenach możesz z powodzeniem zamówić w firmach oferujących gadżety reklamowe. A co więcej, proponują one także personalizację takich podarunków – czyli np. nadruk nazwy szkoły, logo, a także herbu czy imienia ucznia. 

Niejednego ucznia z pewnością na podsumowanie nauki ucieszy także album zdjęć z całego roku lub komiks upamiętniający najważniejsze momenty z życia klasy. To wyjątkowa pamiątka na całe życie, a po latach można będzie z sentymentem oglądać taki podarunek, wracając wspomnieniami do szkolnych lat! Popularnością cieszą się również audiobooki i gadżety. Ale pamiętajmy, by były one zabawne i wesołe. A zatem dla tych młodszych dzieciaków można z powodzeniem podarować np. śmieszny zgniotek (nazywany powszechnie także gniotkiem antystresowym), akcesoria szkolne, lub słodycze-gadżety z kolei dla tych nieco starszych dzieci może to być – ciekawy breloczek, piórnik, lub smycz na szyję. Ponadto, dobry i niezwykle przydatny upominek dla każdego stanowi nietypowy długopis lub ołówek, czy fascynująca zakładka do książki np. ręcznie wykonana, ale oczywiście pod warunkiem, iż będą one zawsze pomysłowe i - przede wszystkim – łączyć się z poczuciem humoru. Inny pomysł to zdjęcia czy obrazki z ponadczasową sentencją, mottem albo osobistą dedykacją – inną dla każdego, które mogą być także stosowane w formie magnesów. Co jeszcze? A może słodki wypiek na koniec roku?

A zatem podsumowując w kwestii upominków ogranicza Was nauczycieli tylko wyobraźnia. A pamiętajcie, że wakacje to dla dzieci przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku, a zatem niech i upominek na zakończenie roku dobrze pasuje do tej atmosfery.

Oryginalny prezent na zakończenie studiówOryginalny prezent z okazji ukończenia studiów

 Zakończenie studiów stanowi spory krok na drodze do prawdziwego, dorosłego życia! I właśnie dlatego trzeba to koniecznie odpowiednio świętować, a najlepiej wraz z prezentami, które to idealnie będą pasować  na tą okazję.

A co podarować świeżo upieczonemu absolwentowi? Jaki prezent na zakończenie studiów wybrać? Pióro wieczne, spersonalizowany notatnik, organizer lub kalendarz, które przydadzą się w przyszłej pracy, a może obraz ze zdjęcia z zaprzyjaźnionymi studentami czy lot szybowcem? Propozycji jest wiele. Ale w tym dniu nie powinno zabraknąć tortu, kwiatów i uroczystego przyjęcia z dobrym winem. A od znajomych dobrym prezentem może być designerska skarbonka na pierwsze oszczędności lub pendrive o nietypowym kształcie. Co więcej, prym wiedzie także koszulka z napisem „Wieczny Student”. Ale może to być także i inne hasło, przypominające np. jakąś zabawną historię z życia studenckiego, które będzie przywoływało na twarzy obdarowywanej osoby uśmiech i miłe wspomnienia.

Jaki prezent na absolutorium?

Z kolei nieco droższy prezent na absolutorium np. od rodziców to laptop lub stolik do laptopa. Ponadto ukończenie studiów to niezła adrenalina, a więc może przed wakacjami zaczerpnąć jej jeszcze więcej? Co powiecie na sporty ekstremalne? Windsurfing, żagle, skok na bungee, nurkowanie, jazda samochodami wyścigowymi i wiele innych. To wrażenie każdy absolwent zapamięta na całe życie!

Gdy coś się kończy, to coś nowego się zaczyna. A cóż nie byłoby lepszą okazją na obdarowanie naszych bliskich jak nie początek nowych doświadczeń i wejście w „pracujące” życie? A zatem upominek na ukończenie studiów niech będzie pamiątką na całe życie i nagrodą za lata nauki.