Gdzie znajdziemy sklep z prezentami w Krakowie? Z pewnością każdy z nas wielokrotnie w swym życiu chciał sprawić prezent bliskiej osobie. Często jednak brakowało nam pomysłu. Na poszukiwaniu czegoś odpowiedniego spędziliśmy nie raz nawet wiele godzin. Chodziliśmy po sklepach i przeszukiwaliśmy półki, jednak wszystko wydawało się nam zbyt pospolite i mało oryginalne. Rzeczywiście, wybór odpowiedniego prezentu nie należy do łatwych. Poszukiwania mogą przysporzyć nam wielu problemów, a nawet nerwów. Wybór odpowiedniego prezentu zależy naturalnie od okazji, wieku osoby obdarowywanej, jej zainteresowań i upodobań.

Gdzie znajdziemy sklep z prezentami w Krakowie? 

   Piękne miasto Kraków, będące niegdyś naszą stolicą, to jedno z najważniejszych siedzib kultury w Polsce. Posiada piękną historię i tradycje. Na jego terenie znajduje się wiele atrakcji, w tym przede wszystkim niezliczona ilość cennych zabytków wartych obejrzenia. Miasto z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę turystów z Polski i zagranicy. Każdy, kto choć raz odwiedził Kraków z pewnością chciał przywieźć z niego jakąś pamiątkę oraz oczywiście prezenty dla swoich bliskich. Tego typu upominki to coś więcej niż tylko przedmioty. Za każdym razem, gdy na nie spojrzymy wzbudzać będą one w nas wspomnienia oraz przywołają miło spędzony czas. Dla osób obdarowanych będą oznaką, że przez ten cały czas o nich pamiętaliśmy. W tym celu warto odwiedzić jakiś sklep z prezentami. Kraków jest ich pełen. Najwięcej jest ich naturalnie w samym centrum miasta. Możemy znaleźć tam mnóstwo różnorodnych rzeczy. Jak jednak wybrać coś odpowiedniego? Postawić na coś nowoczesnego czy raczej tradycyjnego?

Folklor prosto z krakowskiego rynku. Czy tradycyjne prezenty są modne?

Folklor prosto z krakowskiego rynku. Czy tradycyjne prezenty są modne?

   Jeśli chodzi o prezenty, Kraków oferuje mnóstwo upominków nawiązujących do miasta oraz jego folkloru. Prócz tradycyjnych pocztówek można zaopatrzyć się tu w album z przepięknymi zdjęciami obrazującymi różne części miasta. Za każdym razem, gdy go otworzymy, przeniesiemy się ponownie do Krakowa. Będzie to także trafiony prezent dla osoby, która nigdy w Krakowie nie była, a jest go ciekawa. Istnieje oczywiście wiele innych przedmiotów nawiązujących bezpośrednio do folkloru miasta, które cieszą się ogromną popularnością. Są to m.in. figurki lajkonika, czyli jeźdźca w tureckim stroju na sztucznym koniu, który jest jednym z najbardziej znanych symboli Krakowa. Innym, równie popularnym symbolem Krakowa jest oczywiście smok wawelski – bohater najpopularniejszej bez wątpienia legendy krakowskiej. Maskotka w jego postaci może być trafionym prezentem dla dziecka. Smok wawelski może oczywiście przybrać inną formę – rzeźbionej figurki, breloka czy choćby skarbonki. Wybierając prezent możemy postawić na upominek nawiązujący do tradycyjnego, krakowskiego stroju. Na straganach czy w sklepach pełno jest laleczek-krakowianek ubranych właśnie w ten sposób. Można pokusić się także o zakup krakowskiego kapelusza z pawim piórem. Jeśli jednak chcemy postawić na coś prostszego możemy zdecydować się na kubek z motywem Krakowa. W sklepach dostępne są także tematyczne koszulki.

Prezenty Kraków daje nam w sporej ilości...

Wśród turystów odwiedzających Kraków pamiątki nawiązujące do folkloru tego miasta cieszy się od lat niesłabnącą popularnością. Warto jednak przy wyborze prezentu zwrócić uwagę czy jest to przedmiot wyprodukowany w Polsce. Głupio byłoby wrócić z Krakowa z pamiątką produkcji chińskiej. Niestety, mamy do czynienia z zalewem tego typu gadżetów. Przedmioty takie mogą nie oddawać wiernie charakteru oryginałów. Można odwiedzić zatem jedną z krakowskich manufaktur trudniących się w ręcznym tworzeniu przedmiotów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.