Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Prezent na bierzmowanie dla dziewczyny i chłopaka. Co wybrać?Trudno jest wybrać prezent z okazji bierzmowania, ponieważ jest to okazja związana z kościołem, a nasze zainteresowania oraz wiedza są coraz dalsze temu, co powiązane z chrześcijańskimi obyczajami i religia. Wtedy więc wybierzmy się do sklepu, gdzie kupić można dedykowany prezent na bierzmowanie - dewocjonalia. Albo zdecydujmy się na inną propozycję, która prowadzi nas do sklepów bardzo dalekich od tego, co związanego z kościołem. W kategorii prezenty dla niego wachlarz możliwości jest ogromny, dlatego tylko od nas zależy na co się zdecydujemy i jaką rzeczą będziemy chcieli obdarować ważną dla nas osobę. Ona na pewno doceni każdy gest i będzie się cieszyć już z samej naszej obecności.

Prezent na bierzmowanie dla dziewczyny i chłopaka. 

Mając już za sobą chrzest i komunię, człowiek ma możliwość przyjęcia kolejnego sakramentu jakim jest bierzmowanie. Temu świętu towarzyszy dobranie sobie trzeciego lub drugiego imienia, takiego patrona, który będzie z nami przez całe życie. Jeżeli jesteśmy zaproszeni na uroczystość bierzmowanie i szukamy czegoś takiego jak prezent na bierzmowanie to udać się należy do tego, co związanego z tym świętem, żeby podarunek był sentymentalny. Prezent na bierzmowanie dla dziewczyny i prezent na bierzmowanie dla chłopca bardzo często są takie same - biżuteria, zegarki, audiobooki. Zazwyczaj chrzestni wręczają Biblię z dedykacją oraz łańcuszek i różaniec. Bardzo podobnie jak na chrzest albo i komunię. Tutaj dodatkiem bardzo często jest gotówka, która potrafi spełnić małe marzenia. Czy to chłopak czy dziewczyna - w takim młodzieńczym wieku strzałem w dziesiątkę okaże się pewno książka. Tak, to doskonały prezent dla osoby wchodzącej w dorosłe życie w towarzystwie kościoła.

Jaki prezent na bierzmowanie od świadka?Pamiątka bierzmowania od świadka

Podczas bierzmowanie za plecami tego ważnego dnia stoi świadek. Jest to taki dobry przyjaciel lub przyjaciółka, która towarzyszy w tym ważnym momencie osobie bierzmowanej. Co kupić na bierzmowanie w takim razie w ramach upominku dla niej? Prezenty na bierzmowanie to trudna sprawa. Bo czy iść w stronę religijną czy związaną ze stylem? Czy wypada kupić gitarę, ubranie, kosmetyk albo spersonalizowany przedmiot? Nie są to często pojawiające się prezenty przy takim święcie, lecz równocześnie też nie są zabronione. Oprócz katolickiego akcentu i pieniężnego zerknijmy po zainteresowania tej młodej osoby. Być może kryje się w nich co możemy tego dnia podkreślić i zaznaczyć, że pamiętamy o tym, co dana osoba lubi. Świadek to taki przewodnik, więc może również wybrać coś niestandardowego, przykładowo wycieczka do Hiszpanii na pielgrzymkę. Tam przecież mnóstwo osób podróżuje, by dotrzeć do świętych miejsc przez około dwa tygodnie. To doskonały duchowy prezent na to, by odkryć siebie i pobyć ze sobą oraz swoimi myślami.

Jakie składać życzenia z okazji bierzmowania?

Życzenia z okazji bierzmowania powinny wiązać się z tym co duchowe. Przecież to tego dnia Duch Święty nadaje imiona i to on będzie prowadził bierzmowaną osobę przez kolejne meandry życia. Można napisać coś o tym, aby światło prowadziło daną osobę przez życie. Aby była miłość, zdrowie i chęć do smakowania oraz poznawania życia. Ten dzień ma w sobie symbol doświadczania i wobec tego właśnie takich momentów należy tej osobie życzyć. Wystarczy jak będzie szczerze i prosto. Nie ma na świecie piękniejszych życzeń. Jak się ubrać na bierzmowanie? To także ważna kwestia. Postawmy na klasykę i nie przesadzajmy z kolorami. Nie starajmy się też wyróżniać. Dajmy tego dnia cieszyć się chwilą osobie, która miała bierzmowanie. Czarno-biały zestaw będzie idealnym wyborem. To taka odświętna kolorystyka, która jest prosta i nada ważnego tonu tej uroczystości.