Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Co kupić smakoszowi? Kuchnie świata – inspiracje   Smakosz to najprościej mówiąc osoba, która lubi jeść. Uwielbia ona smaczne potrawy, rozsmakowuje się w wyszukanym jedzeniu i napojach, delektuje się nimi i dobrze się w nich orientuje, jest wytrawnym ich znawcą. Zastanawiając się nad odpowiednim prezentem dla takiej osoby śmiało możemy postawić na jedzenie lub wszystko co jest z nim związane. Należy jednak przywiązać dużą uwagę do tego, co wybieramy. Powinno być to coś wyszukanego i wyjątkowego. Z racji tego, że smakosz posiada rozległą wiedzą z zakresu gastronomii, pierwszy lepszy produkt z supermarketu może go nie zadowolić. Inspiracji należy szukać gdzie indziej.

Co kupić smakoszowi? Kuchnie świata – inspiracje

   Idealnym miejscem do poszukiwania inspiracji na podarunek przeznaczony dla smakosza może być działający od 20 lat na polskim rynku dystrybutor artykułów spożywczych znany pod nazwą Kuchnie Świata. Warto odwiedzić jeden ze sklepów stacjonarnych znajdujących się w największych polskich miastach, np. Kuchnie Świata Katowice lub Kuchnie Świata Bydgoszcz. Sklepy mieszczą się także w Warszawie, Konstancinie Jeziornej, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi, Olsztynie oraz Poznaniu. Do dyspozycji mamy także sklep internetowy. Znajdują się tu produkty kuchni orientalnej, włoskiej, greckiej, hiszpańskiej, japońskiej, meksykańskiej, tajlandzkiej oraz oczywiście polskiej. Możemy kupić tu ryby świeże bądź mrożone, owoce morza, sushi, mięso i wędliny, drób, grzyby, warzywa i owoce, przyprawy, sosy i pasty, oleje i frytury, makarony, ryże, mąki, sery i nabiał, herbaty i napoje, bakalie, nachosy i tortille, lody, wyroby cukiernicze i wiele wiele innych produktów. W asortymencie znajdują się również produkty bezglutenowe. Można zakupić tu także akcesoria do gotowania – garnki, moździerze kamienne, pałeczki bambusowe, sitka czy talerze gliniane. Na stronie internetowej znajdują się także bardzo ciekawe przepisy. Możemy skorzystać z nich robiąc prezent w postaci gotowej, smacznej potrawy bądź dołączyć przepis do zakupionych produktów, by smakosz sam mógł wykazać się w kuchni. Wypróbowanie nowego przepisu z użyciem gotowych składników może być dla niego ogromną przyjemnością.

Książka kucharska – czy będzie odpowiednim prezentem dla maniaka gotowania?Książka kucharska – czy będzie odpowiednim prezentem dla maniaka gotowania?

   Ktoś, kto sporo czasu spędza w kuchni nie powinien być urażony, jeśli dostanie w prezencie ciekawą książkę kucharską. Zanim jednak zdecydujemy się na jej zakup, powinniśmy zorientować się w tym, jaką kuchnię preferuje dana osoba, a jakiej nie lubi. Do wyboru mamy książki o kuchni polskiej, włoskiej, hiszpańskiej, japońskiej itd... Kryterium może być inne. Możemy pokierować się jakimś składnikiem, który dana osoba lubi i kupić np. książkę kucharską z przepisami na potrawy z dziczyzny, grzybów czy jabłek. Dla urodzonego cukiernika warto zakupić książkę kucharską z wypiekami. Możemy także pokierować się porą roku. Jeśli zbliża się lato można skupić się na przepisach na potrawy z owoców, np. z truskawek. Jeśli zbliżają się święta, maniakowi gotowania przyda się z pewnością kilka przepisów na dania wigilijne lub wielkanocne. Jeśli nasz obdarowywany ma jakieś ograniczenia, np. nie je produktów z glutenem, do dyspozycji mamy książki kucharskie na dania bezglutenowe. W czasie rosnącej mody na weganizm pojawia się coraz więcej propozycji przepisów na dania bez użycia produktów pochodzenia zwierzęcych. Jeśli osoba, która chcemy obdarować lubi kuchnię tradycyjną  podarujmy jej książkę z polską kuchnią. Możemy zaskoczyć ją jakimś sławnym autorem znanym z ekranu telewizora, np. Magdą Gessler czy Karolem Okrasą.