Bądź koneserem – alkohol i tytoń Alkohol jest zaliczany do jednych z najpopularniejszych prezentów, wręczanych w szczególności mężczyznom. Taka forma obdarowywania wydaje się prosta. Alkohol jest łatwo dostępny, na półkach sklepowych jest jego duży wybór. W dodatku jeśli nawet tego typu prezent zostanie zdublowany to przecież nic takiego się nie stanie. W przypadku innych upominków już niekoniecznie tak jest. Jednak powinniśmy pamiętać, że dawanie alkoholu w prezencie powinno wiązać się z zachowaniem pewnej ostrożności. Wręczanie butelki trunku osobie, której do końca nie znamy i nie wiemy jaki jest jej stosunek do alkoholu wiąże się z pewnym ryzykiem, że tego typu prezent okaże się dosyć niezręczny. Decydujmy się na upominek w formie alkoholu tylko wtedy, jeśli jesteśmy pewni, iż osoba obdarowywana nie ma problemu z chorobą alkoholową, nie ma żadnych przeciwwskazań zdrowotnych do jego przyjmowania lub nie jest abstynentem. Oczywiście nie powinniśmy wręczać alkoholu osobom nieletnim i kobietom w ciąży. Butelka trunku jest jak najbardziej dobrym prezentem dla konesera czy po prostu osoby lubiącej od czasu do czasu napić się czegoś mocniejszego.

Bądź koneserem – alkohol i tytoń

   Wybór trunku przeznaczonego na podarunek powinien być dokładnie przemyślany. Alkohol na prezent nie powinien być pierwszą lepszą butelką zdjętą z półki sklepowej na chybił trafił. Obdarowywany może bowiem znać się na alkoholach, być ich koneserem i mieć wysokie oczekiwania co do jakości spożywanych trunków. Wybierając byle jaki alkohol możemy nie zadowolić osoby obdarowywanej. Dodatkowo, może ona zorientować się, że nie przywiązaliśmy dużej wagi do tego mu wręczyliśmy. Warto zatem przy wyborze trunku poprosić o pomoc sprzedającego. Dobrze wybrany alkohol na prezent może postawić nas w dobrym świetle. Właściwie dopasowany do osoby obdarowywanej trunek może dać jej do zrozumienia, że jest ona dla nas ważna i zadaliśmy sobie trud podczas jego wyboru. Koniecznym jest zdanie sobie sprawy z tego, iż alkohol nie jest rzeczą uniwersalną. Nie każdy trunek będzie odpowiadał konkretnej osobie, dlatego też trzeba dokonać właściwej selekcji. Nie istnieje żadna reguła mówiąca, która marka alkoholu jest dobra, a która nie. Punktem odniesienia nie do końca powinna być także cena. Prawdą jest, że wydając małe pieniądze raczej nie kupimy niczego dobrego, jednak wysoka cena nie jest też gwarantem właściwego wyboru. Oczywiście nie powinniśmy decydować się na zakup trunku wykraczającego poza nasze możliwości finansowe. Alkohol powinien znajdować się w obszarze naszych możliwości. Przy wyborze nie powinniśmy kierować się także wyglądem opakowania. Ładna butelka czy etykieta nie są wyznacznikiem jakości produktu. Koneser trunku zwróci swą uwagę wyłącznie na jego smak. Wygląd zewnętrzny nie leży raczej w centrum jego zainteresowań. Jeśli już wybierzemy odpowiedni alkohol pamiętajmy o właściwym jego wręczeniu. W żadnym wypadku nie należy pakować butelki w papier. Wystarczy prosta torebka. Zwykle dostępne są w sklepach z alkoholami. Często w sklepach dostępne są gotowe zestawy prezentowe, np. pudełko z butelką whisky wraz z dwiema szklankami. Zdania co do tego typu formy prezentu są podzielone. W dużej mierze wszystko zależy od okazji. Jeśli wybieramy się na imprezę w gronie najbliższych znajomych, zestaw taki może się nadać. Do danego trunku dołączyć możemy tytoń, jednak tak jak w przypadku alkoholu nie mamy pewności, czy akurat ten jego gatunek trafi w gusta i upodobania osoby, którą chcemy obdarować. Oczywiście, musimy mieć także pewność, że dana osoba tytoń w ogóle preferuje. Inaczej prezent może okazać się całkowicie nieprzydatny. Najlepiej zdecydować się na prezent w postaci tytoniu dopiero wtedy, gdy dowiemy się co dana osoba lubi palić. Bez tej wiedzy łatwo o wpadkę.

Jaki alkohol wybrać na prezent?Jaki alkohol wybrać na prezent?

   Jak już zostało wcześniej powiedziane, decyzja o tym, jaki alkohol na prezent wybrać nie należy do łatwych. Wymaga ona od nas poświęcenia odrobiny czasu. Na pewno nie wypada dawać w prezencie piwa. Jest to alkohol zbyt pospolity i tani. Wyjątkiem może być tu wyjątkowo rzadki egzemplarz, którego zdobycie dużo nas kosztowało. Wino jest alkoholem odpowiednim raczej na luźniejsze okazje. Traktować je należy bardziej jako nasz wkład w organizację spotkania niż prezent. Ewentualnie może być dodatkiem do prezentu właściwego. Jeśli jednak zdecydujemy się jednak na prezent w postaci wina, bo na przykład wiemy, że obdarowywany bardzo je lubi i by sobie tego życzył – wybierajmy koniecznie wina z górnej półki. W prezencie nie wypada dawać także wódki. Dlaczego? Przede wszystkim z uwagi na negatywne skojarzenia i stereotypy z nią związane. Wódka kojarzy się w naszym kraju z czymś mało eleganckim. Najlepszym wyborem na prezent, w szczególności przeznaczonym dla mężczyzny, będzie whisky, koniak lub brandy. Polski rynek whisky w ciągu lat uległ znacznej poprawie, dlatego też mamy do dyspozycji spory wybór tego typu trunku w różnych cenach. Whisky można z całą pewnością nazwać typowo męskim alkoholem. Charakteryzuje ją unikalny sposób wytwarzania oraz wyrafinowany smak. Każda whisky posiada swój indywidualny charakter, dlatego należy dostosować jej rodzaj do osobowości i upodobań konkretnej osoby. Do wymienionych trzech trunków sympatią mężczyzn cieszy się także rum, który można rozważyć jako prezent. Jeśli chodzi o podarunek alkoholowy dla kobiety, skusić się można na zakup likieru. Istnieje wiele znanych marek, które cieszą się dużą renomą. Cechą główną likierów jest ich gęsta konsystencja oraz słodki smak. Możemy wybrać likier owocowy, korzenny lub korzenno-ziołowy. Niezależnie od smaku z pewnością posmakuje każdej kobiecie. Pozostaje jeszcze kwestia alkoholi własnej roboty. Czy wypada wręczać je jako prezent? To zależy od jakości naszego wyrobu. Jeśli udało nam się wyprodukować coś naprawdę wykwintnego o niezłym smaku, raczej nie ma ku temu przeszkód. W przypadku trunku średniej jakości, owszem możemy go podarować, jednak lepiej potraktować go jako dodatek do właściwego prezentu. Szczególnie jeśli chcemy koniecznie zaprezentować to, co udało się nam stworzyć.

Jeśli uznamy, że butelka alkoholu to zbyt mało na prezent dla określonej osoby, możemy dołączyć do niej takie dodatki, jak kieliszki czy korkociąg. Można także pokusić się o książkę o danym rodzaju alkoholu.

Podsumowując, alkohole i tytoń na prezent powinny być wręczane w dokładnie przemyślanych okolicznościach, przy czym niezwykle istotny jest jego właściwy wybór. Powinniśmy dowiedzieć się czy dana osoba w ogóle pije alkohol oraz czy nie ma z jego powodu żadnych problemów, np. choroba alkoholowa. Do tematu należy podejść w sposób rozważny i ostrożny. Bez tego łatwo znaleźć się w dosyć niezręcznej sytuacji. Jeśli nie wiemy zbyt wiele o danej osobie, darujmy sobie alkohol i lepiej kupmy jej coś innego.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.