Tradycyjnie deskorolki są solidną czterokołową deską do miejskiej jazdy na ulicach. Przez 40 lat istnienia łyżwy ewoluowały i ulegały modernizacji. Istnieją rodzaje deskorolek z 16 kołami, które nie składają się z solidnej deski, z dwiema lub trzema platformami i innymi opcjami, które w rzeczywistości nie są deskorolkami.

Podaruj mu deskorolkę

Nowoczesna deskorolka. Nowe szkolne łyżwy są symetryczne, mają kształt owalnego, zakrzywionego nosa i ogona. Są to zawsze profesjonalne tablice. Są najbardziej uniwersalne: pozwalają szybko jeździć i wykonywać skomplikowane akrobacje. Do nowoczesności warto też dodać  latającą deskorolką.

Freeboard. Pod tym marką produkuje się modele klonu i bambusa z sześcioma kołami (trzy z przodu iz tyłu) i szerokim rozstawem osi. Jest to ważona profesjonalna wersja łyżwy. Powstał w latach 90. XX wieku. dla snowboardzistów, którzy nie czuli się komfortowo na klasycznej deskorolce. Freeboard zyskał większą stabilność, ale stał się mniej kaskaderem.

Longboard. Wielu deskorolkowców traktuje długie deski z pogardą. Rzeczywiście, longboard ma zupełnie inne cele: szybką jazdę i brak ollie i flipów. Zwyczajowo mówi się o innej filozofii skateboarderów i longboarderów. Z tego te drugie nie stają się mniej profesjonalne.

Streetboard lub snakeboard. Obie nazwy oznaczają tę samą aparaturę. Zostało ukute przez południowoafrykańskich łyżwiarzy dawno temu - pod koniec lat 80-tych. Pokład składa się z trzech części, które są połączone ruchomo. Nogi są przymocowane na dziobowej i rufowej części za pomocą zapięć. Jazda na tej maszynie jest jak surfowanie po falach. Snakeboardy pozwalają precyzyjnie manewrować, być tak mobilnym, jak to tylko możliwe, wymagają profesjonalnych umiejętności. Ale to nie jest deska kaskaderska.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.