Zainspiruj się! Znajdź z nami najlepsze pomysły na prezent do domu

   Któryś ze znajomych kupił właśnie nowe mieszkanie lub dom i zaprosił Cię na parapetówkę? Zapewne zastanawiasz się nad właściwym prezentem na tą okazję, nie wypada przecież pójść z pustymi rękoma. Sprawa nie jest skomplikowana jeśli dobrze znamy osobę, która nas zaprasza. Znamy wówczas jej upodobania i łatwo jest wybrać prezent, który ją zadowoli. Jeśli jednak jest to dalszy znajomy, którego jeszcze nie znamy aż tak dobrze, sytuacja zaczyna się komplikować. Można kupić np. prezent do ogrodu. Jednak łatwo wówczas o zakup przedmiotu, który nie spotka się z uznaniem i wyląduje na dnie szafy razem z innymi nieprzydatnymi gadżetami. Jak zatem tego uniknąć i trafić w gust osoby, której oczekiwania są nam niezbyt znane? Jest na to kilka sposobów.

Zainspiruj się! Znajdź z nami najlepsze pomysły na prezent do domu

   Warto poznać kilka kryteriów, którymi warto pokierować się wybierając prezent na nowy dom. Przede wszystkim warto dopasować upominek do wewnętrznego stylu domu lub mieszkania. Jeśli nie widzieliśmy jeszcze wnętrza, koniecznym jest podpytanie o nie właściciela. Istotne jest pytanie o kolor ścian. Przy okazji możemy zapytać o sprzęty i akcesoria, w które zapraszający nas na parapetówkę jeszcze się nie zaopatrzył. Może być to doskonałe wyjście na uniknięcie podarunku niepotrzebnego. Przy okazji nie zapomnijmy podpytać innych zaproszonych, o ile mamy oczywiście taką możliwość, co oni mają zamiar kupić. Łatwo bowiem zdublować prezent. Jeśli jednak nie uda nam się ustalić, jakie kolory dominują we wnętrzu mieszkania, starajmy się kupić przedmiot w neutralnych kolorach. Jest wówczas duża szansa, że dobrze wpasuje się w każde wnętrze. Najlepszym wyborem będzie biel oraz przezroczystość. Unikajmy wyrazistych zdobień. Wzory powinny być subtelne i nienachalne. Jeśli nie znamy dobrze osoby zapraszającej nas na parapetówkę, nie decydujmy się na upominki nawiązujące do konkretnego stylu życia oraz zbyt śmiałe. W takim wypadku nie sprawdzą się obrazy ani rzeźby. Mogą nie trafić w gust domowników. Postawmy na klasyczne, delikatne ozdoby, dzięki którym łazienka czy jadalnia domowników zyska świeżość i styl.

Prezent na start, czyli co przyda się w nowym domu?Prezent na start, czyli co przyda się w nowym domu?

   Prezentem tradycyjnym i bezpiecznym, który z pewnością przyda się każdemu może być wazon. Przezroczysty lub biały dopasuje się łatwo do każdego wnętrza. Możemy także zdecydować na lampion w neutralnej stylistyce, który sprawdzi się w każdym pomieszczeniu. Warto również postawić na praktyczne prezenty, takie jak komplet filiżanek, kieliszków czy szklanek. Dobrym wyborem może okazać się także ścienny zegar. Jeśli nie znamy dobrze stylu życia domowników, można podarować gospodyni gadżety przydatne podczas pieczenia ciasta bądź książkę kucharską. W końcu sercem domu jest kuchnia. Bezpiecznym wyjściem będzie garnek lub patelnia. Z pewnością przydatne okażą się różnego rodzaju roboty kuchenne. Tradycyjnym, lecz przydatnym prezentem będzie biały obrus czy sztućce. Do klasyki należy również prezent w formie pościeli. Jeśli wybierasz się na parapetówkę do mężczyzny, warto kupić mu w prezencie narzędzia lub sprzęt AGD, na pewno interesuje go to bardziej, niż wyposażenie wnętrz. Parapetówka to dobry moment, w którym często właściciele mieszkania nie wyposażyli go jeszcze w stu procentach. Dlatego warto kupować praktyczne rzeczy, które są potrzebne w każdym domu. Dla pary która niedawno wzięła ślub możemy kupić np. specjalną ramkę na ślubne zdjęcie. Miłośnicy podróży docenią upominek w formie ramek na zdjęcia bądź albumu. Wielbiciel alkoholi powinien być zadowolony z karawki. W przypadku domu jednorodzinnego z ogrodem możemy postawić właśnie na prezent do ogrodu. Tutaj pole do popisu jest dosyć szerokie. Można kupić roślinę, dekorację ogrodową czy mebel. Na rynku jest wiele godnych uwagi propozycji spod szyldu „pomysł na ciekawy ogród”, które bez wątpienia zaskoczą obdarowywanego. Taki prezent może być naprawdę oryginalny i mało prawdopodobne, że zostanie zdublowany przez innego z gości.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.