Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Moda na escape roomyW ostatnim roku widać było w mediach społecznościowych, jak młode osoby przesyłały swoje zdjęcia w masowych ilościach z tajemniczych pomieszczeń, na których był napis escape room. Co to właściwie jest i po co tam chodzić? Na pewno jest to miejsce, gdzie dobra zabawa, dużo śmiechu, jak i współpraca zespołowa będzie kwitnąć za pan brat. Oj, to przecież przestrzeń, gdzie przyjaciele, ale również firmy wybierają się by spędzić fajnie i czas, odpocząć od codzienności i wyluzować się po ciężkim dniu w pracy. W takim razie nie pozostaje nam nic innego, jak wybrać się w tę opowieść po zagadnieniu escape room i dowiedzieć się o co w tym w ogóle chodzi, po co to jest i dla kogo. Czy warto, aby nasza noga postawiła tam kroki i równie w zabawny sposób zaczęła bawić się z innymi? Zobaczymy o co w tym wszystkim chodzi.

Moda na escape roomy

Zerkamy na mapę, gdzie widać możliwości skorzystania z rozrywki jaką są escape roomy. Już w całej Polsce praktycznie, w większych miastach, ale i tych mniejszych jest możliwość spędzania czasu w taki sposób. Escape room Białystok to taki przykład, kiedy w tym roku padł boom na rozwijanie takich lokali. Skąd taki trend znalazł się w Polsce? A pamiętasz może film, gdzie trzeba było rozwiązać zagadkę, by się wydostać? No tak, to przecież wszystko napływ mody ze Stanów Zjednoczonych. Nie trudno było zgadnąć. Lecz w tym przypadku, jak patrząc na inne rzeczy, które kopiujemy z zagranicy, to akurat ta moda jest fajna, gdy pozwala się świetnie bawić, a zarazem pomyśleć. W takim razie będąc przy mapie dostępności takich propozycji na spędzenie czasu widzimy, że nawet jest escape room Suwałki jak i Bielsko Białą escape room - to naprawdę już nie dziwi! Miasta idą w takie propozycje, szczególnie dla młodych ludzi, którzy na kilka minut pragną znaleźć się w innej przestrzeni i pobawić. To wspaniały pomysł, gdzie liczy się nasza sprawność myślenia, inteligencja a także umiejętność liczenia. Aby takich miejsc było więcej, bo to pozwala nam fajnie korzystać z możliwości jakie oferuje miasto i poznać jeszcze bliżej naszych znajomych, wymienić myśli, a potem pójść razem zjeść pizzę i pośmiać się z tego co wszyscy doświadczyli.

Na czym polega rozrywka w escape roomie?Na czym polega rozrywka w escape roomie?

Escape room to możliwość wejścia do danego pomieszczenia, otrzymania zagadki, którą trzeba rozwiązać z daną liczbą osób i rozwiązania jej w ograniczonym czasie. Jeżeli oglądałeś film piła, gdzie trzeba było szukać odpowiedzi, kartek, klucza, albo innych przedmiotów, które pozwolił na ocalenia swojego życia to właśnie to jest to. Rozrywka w escape roomie daje ogrom frajdy i mimo że wiemy, że to gra to będąc w trakcie rozwiązywania zagadki czujemy te niezwykłe emocje. Goni nas czas, a my szukamy rozwiązania, które doprowadzi nas do celu. Taka rozrywka jest świetnym pomysłem na spędzenie czasu z zespołem z pracy. Od razu integruje i sprawia, że zaczynamy myśleć zespołowo. Pokaże także kto ma jakie miejsce w zespole i za co czuje się odpowiedzialny. A jak i pokaże to w zespole to także da odpowiedź jeżeli chodzi o naszego partnera lub partnerkę. Więc to świetny pomysł na pierwszą randkę, aby spróbować swoich sił w duecie. A nikt nie będzie zdziwiony, że właśnie tam się wybieracie, bo to takie niezobowiązujące spotkać się w escape roomie.