Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Prezent na 40 urodziny dla mężczyzny   40 urodziny to ważny moment. Wiąże się z przekroczeniem kolejnej granicy, wchodzimy bowiem wówczas w wiek całkowicie dojrzały. Czterdzieste urodziny należą do wyjątkowych, dlatego też wymagają niebanalnych prezentów. I tu może pojawić się spory problem. Co kupić na 40 urodziny dla bliskiej osoby bądź znajomego? Dobre pytanie. Wszystko zależy od pomysłowości oraz zasobów finansowych, choć warto pamiętać, że niektóre trafione i najbardziej oryginalne upominki nie wymagają ogromnej sumy pieniędzy. Co zatem będzie odpowiednie jako prezent na 40 dla niego bądź dla niej?

Prezent na 40 urodziny dla mężczyzny

   40-stka to okres, kiedy człowiek zaczyna podsumowywać swoje dotychczasowe życie, podliczając osiągnięcia i porażki. Warto, by prezent na 40 urodziny dla mężczyzny do tego nawiązał. Żona może wręczyć mężowi fotoalbum ze zdjęciami dokumentującymi jego życie. Zdjęcia ze ślubu, chrzcin dzieci oraz wspólnie spędzonych chwil pomogą mu uświadomić sobie ile osiągną. Ewentualnie można opracować specjalną oś czasu na której umieszczone zostaną najważniejsze osiągnięcia i wydarzenia w życiu męża. Prezent na 40 urodziny dla niego jednak wcale nie musi być aż tak poważny. Warto sprawić mu coś zabawnego. Może być to specjalnie spersonalizowany kubek, kufel na piwo bądź koszulka 40-latka. Odpowiednia będzie też tabliczka z zabawnym cytatem nawiązującym do wejścia w dany wiek. W przypadku konesera alkoholi prezent na 40 urodziny dla niego może przybrać formę butelki czegoś mocniejszego. Rodzaj trunku powinien być oczywiście uzależniony od upodobań solenizanta. Jeśli ich nie znamy warto zdecydować się na jakiś elegancki alkohol, np. markową whisky bądź koniak. 40 lat to wiek, kiedy warto zadbać o formę fizyczną. Z tego też powodu prezent dla faceta na 40 urodziny może być zachętą do podjęcia aktywności sportowej. Można sprawić mu sportowy zegarek z funkcjami dodatkowymi, rower lub buty sportowe. Prezent na 40 urodziny dla mężczyzny może naturalnie nawiązywać do jego zainteresowań i stylu życia. Jeśli nasz 40-latek jest typem złotej rączki podarujmy mu zestaw przydatnych narzędzi. A może jest zapalonym wędkarzem? Prezent na 40 dla faceta może obejmować wędkę, haczyki czy przynęty. Można sprawić mu także specjalny strój wędkarski. Co nada się dla eleganckiego mężczyzny? Prezent na 40 urodziny dla niego może mieć formę eleganckiego pióra z grawerem. Odpowiednie będzie także coś z galanterii, np. skórzana aktówka, pokrowiec na laptopa lub notatnik. Dobry prezent na 40 urodziny dla męża to część garderoby – elegancka marynarka, jedwabna koszula bądź krawat. Ewentualnie można pomyśleć o spinkach do mankietów. Stylowemu mężczyźnie sprawić można piękny, markowy zegarek. Dobrym wyborem będzie także woda toaletowa lub perfumy. Prezent na 40 urodziny dla niego może przybrać formę gadżetu elektronicznego. Można zaskoczyć solenizanta nowym tabletem, smartwatchem lub iPodem. W osłupienie wprawi go modny w ostatnim czasie dron. Może być to naprawdę oryginalny prezent na 40 urodziny dla mężczyzny. Dzięki takiemu upominkowi solenizant znów poczuje się jak nastolatek. Będzie on doskonałą rozrywką po całym dniu męczącej pracy zawodowej. Co wypada kupić znajomemu? Prezent na 40 urodziny dla kolegi mogą obejmować książki, płyty muzyczne czy zabawne gadżety.

Prezent na 40 urodziny dla faceta może przybrać formę zaskakującej rozrywki. Solenizanta można zabrać na koncert czy imprezę do klubu nocnego. Warto zasponsorować mu coś szalonego. Wyścig gokartami, lot szybowcem czy paralotnią dostarczą mu wielu emocji. To dobry sposób na odstresowanie i aktywny odpoczynek. Prezenty na 40 urodziny dla niego w formie przejażdżki sportowym lub terenowym wozem jest doskonałą terapią odmładzającą. Nasz solenizant odzyska energię i chęci do życia. Kurs pilotowania przekona go, że 40-stka to doskonały wiek, by uczyć się nowych rzeczy. Tego typu prezent dla mężczyzny na 40 urodziny przegoni z jego głowy wszelkie obawy związane z wiekiem. Dzięki niemu uświadomi sobie, że po 40-stce też jest życie i wcale nie musi ono polegać na odmawianiu sobie szaleństw.

Jaki prezent na 40 urodziny dla kobiety?Prezent na 40 urodziny dla kobiety

   Jaki prezent na 40 urodziny warto sprawić kobiecie? Upominek powinien odzwierciedlać jej styl życia. 40 lat to zwykle czas, kiedy kobieta ma już ustabilizowaną sytuację rodzinną i zawodową. Czas zatem, by mogła zająć się sobą i swoim hobby. Może odkryła w sobie właśnie zapał do gotowania i robienia wypieków? Przyda się jej zatem coś do kuchni. Można kupić jej książkę kucharską. Dzięki niej nauczy się wielu nowych rzeczy. A może właśnie postanowiła, że weźmie się za siebie i zacznie biegać lub chodzić na siłownię? Sportowe gadżety na 40 urodziny mogą obejmować dosłownie wszystko, od toreb sportowych po słuchawki bezprzewodowe do słuchania ulubionej muzyki podczas treningów albo jakiś luksusowy bądź elegancki przedmiot. Oczywiście dobry pomysł na prezent na 40 urodziny to różnego rodzaju kursy, dzięki którym nasza solenizantka zrozumie, że nigdy nie jest za późno na naukę i zdobywanie nowej wiedzy. W zależności od zainteresowań możemy sfinansować jej kurs gotowania, kosmetyczny czy językowy. Przydatne będą kategorie: Kulinarne i degustacje, Artystyczne, Edukacyjne. Jeśli kobieta jest nieco przygnębiona z powodu osiągniętego wieku, kryzys może zażegnać pobyt w spa. Podaruj relaksujący pakiet, dzięki niemu i  licznym zabiegom pielęgnacyjnym poczuje się znowu piękna, młoda i pełna sił. Oryginalny prezent na 40 urodziny dla kobiety to także, podobnie jak w przypadku mężczyzny, jakaś szalona rozrywka. Możemy zabrać naszą solenizantkę na ściankę wspinaczkową, skoczyć z nią na spadochronie lub bungee czy przynajmniej zabawić się w escape roomie. Powinna ona wówczas zrozumieć, że 40-stka nie musi oznaczać fotela i kapci. Warto pozostać sobą i czerpać z życia pełnymi garściami. Sportowe i z adrenaliną prezenty będą tego dowodem.

Czego życzyć czterdziestolatkom?

   Gdy nasz solenizant kończy właśnie 40 lat powinniśmy pomyśleć nad odpowiednimi życzeniami dla niego z tej okazji. 40-stka to dzień wyjątkowy, jest to przecież okrągła rocznica urodzin. Za solenizantem spory kawałek życia, jednak dużo jeszcze przed nim. Nie bez powodu tak popularne jest powiedzenie, że „prawdziwe życie zaczyna się po 40-stce”. Czterdziestolatek to zazwyczaj osoba, która ma już założoną własną rodzinę i ustabilizowaną pozycję zawodową. Jest bogaty w wiele cennych doświadczeń, jednak ma przed sobą jeszcze wiele planów i celów życiowych. Składając życzenia powinniśmy nawiązać do sukcesów i wszystkich trafnych decyzji solenizanta, wyrazić nasz podziw, być może i dumę. Powinniśmy życzyć mu tego o czym marzy, by zdołał osiągnąć wszystkie swoje cele życiowe i ziścił plany. Jeśli chodzi o formę składanych życzeń powinniśmy dostosować ją do danej osoby. Jeśli jesteśmy z solenizantem dosyć blisko możemy pokusić się o wierszyk na 40 urodziny. Może mieć on zabawny charakter, w szczególności jeśli osoba, która obchodzi urodziny odznacza się poczuciem humoru i ma luźne usposobienie. Jeśli solenizant jest dosyć poważny lub jeśli życzenia składa osoba z nieco dalszego otoczenia, lepiej zrezygnować z tak swobodnego przekazu i zachować bardziej oficjalną formę.