Żelazne wesele - rocznica ślubu 65-lecia

Żelazne wesele to dość wyjątkowa data, ponieważ rzadkie małżeństwo obchodzi 65. rocznicę życia rodzinnego. Niestety, średnia długość życia w naszym kraju jest niewielka, ponieważ rodzina, której założyciele byli w stanie sprostać takiemu wydarzeniu, może być dumna z rocznicowych uczestników.Siła związku małżeńskiego trwającego 65 lat może być porównywana w siłę tylko z żelazem - niezawodnym i wytrzymałym metalem, jednym z pierwszych ludzi, którzy mogą pomóc. Podobnie jak żelazo, którego niezawodności nikt nie może wątpić, siła związków rodzinnych była wielokrotnie testowana przez długie życie małżeńskie. Dlatego żelazo jest symbolem tego fenomenalnie długiego małżeństwa.Zgodnie z przysłowiem, doradzając, by żelazo się palić, gdy jest gorąco, małżonkowie, którzy zbliżali się do 65. rocznicy ślubu, "odradzali" swoje postacie dawno temu, dostosowując się do siebie.Dwa lata temu mieszkańcy Wielkiej Brytanii świętowali 65. rocznicę ślubu najsławniejszego małżeństwa, królowej Elżbiety II i księcia Filipa. Przy okazji, w Wielkiej Brytanii, gdzie poziom życia jest dość wysoki, takie wydarzenia zdarzają się znacznie częściej niż w Rosji.

Żelazne wesele - wydarzenie, które może wystąpić tylko w bardzo silnej rodzinie, składającej się z trzech (lub nawet czterech) pokoleń. Nawet dzieci rocznic zbliżają się do tej chwili do półwiecznej rocznicy ich ślubów, a ilu wnuków i prawnuków urosło już w tym momencie!Małżonkowie, którzy przez tyle lat mieszkali pod tym samym dachem, już dawno nabyli dom i silną gospodarkę, wychowali nie tylko dzieci, ale także wnuki, a większość z nich miała szczęście, że trzymała kolejne pokolenie w rękach - ich prawnuków.Z reguły wesele żelazne jest wydarzeniem, na które nie zaproszono osób, które nie należą do bliskiego kręgu rodzinnego, i oto dlaczego:

  • Jubileusze, którzy są już dość starzy, nie nawiązują nowych kontaktów i wolą porozumiewać się tylko z członkami ich rodzin.
  • Coraz mniej jest bliskich przyjaciół, którzy wcześniej byli na wakacjach rodzinnych, ponieważ wielu po prostu nie żyje do tego wieku.
  • Rzadka wymówka zmuszająca wszystkich członków rodziny do zbierania się przy tym samym stole z pewnością doprowadzi do tego, że zostaną omówione pytania dotyczące wszystkich jej członków. Dlatego obecność osób nieupoważnionych w takich momentach będzie niepożądana.

Jak zorganizować żelazną rocznicę ślubu?

Żelazna Rocznica Ślubu (65 lat życia małżeńskiego) jest świętem, najbliżsi krewni rocznic muszą podjąć się finansowania i organizacji.

W przeciwieństwie do zwykłych kartek z zaproszeniem na ślub z okazji 65. rocznicy małżeństwa rodzicielskiego nie są wysyłane. Wystarczy, aby organizatorzy uroczystości rodzinnych zadzwonili do wszystkich członków swojej rodziny, aby omówić miejsce planowanej uroczystości, wielkość budżetu i rozdzielić obowiązki związane z organizacją uroczystości.W przypadku eliminacji najbliższych krewnych z udziału w tym wydarzeniu, organizatorzy urlopu powinni im przypomnieć, że istnieje zadłużenie rodzinne wszystkich członków rodziny (a zwłaszcza jej założycieli).Biorąc pod uwagę fakt, że wielu krewnych może mieszkać w innych krajach i odległych miastach, należy powiadomić o zbliżającym się wydarzeniu na długo przed jego wystąpieniem.Podczas dyskusji na temat szczegółów wakacji, krewni muszą uzgodnić, jakie prezenty będą prezentować uczestnikom jubileuszu, aby nie znaleźli się w niezręcznej sytuacji powielania prezentowanych prezentów.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.