Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

 Wybierz prezent na 4 rocznicę ślubu  Zawarcie związku małżeńskiego to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdej osoby. Zapamiętuje się je do końca życia. Każda kolejna rocznica dnia, w którym powiedzieliśmy sakramentalne „tak” powinna być odpowiednio celebrowana. Kolejny spędzony razem rok to bez wątpienia powód do świętowania. Rocznica to dobry moment na podsumowanie minionych 12 miesięcy, podziękowanie sobie nawzajem za ten wspólny czas oraz oczywiście wręczenie drugiej połówce odpowiedniego prezentu. Jako, że każda kolejna rocznica ślubu posiada swoją specjalną nazwę, warto nawiązać do niej wybierając upominek.

Wybierz prezent na 4 rocznicę ślubu

   4 rocznica ślubu nazywana jest kwiatową. Zastanawiając się zatem nad odpowiednim obdarowaniem małżonka, wypada nawiązać prezentem właśnie do tej nazwy. W przypadku omawianej rocznicy zadanie nie powinno być skomplikowane. Małżonka z pewnością ucieszy się z ogromnego bukietu kwiatów. Większość kobiet uwielbia je dostawać. Jeśli jednak żona dostaje kwiaty na co dzień i chcemy wręczyć jej coś bardziej zaskakującego, odpowiednia będzie biżuteria z motywem kwiatu lub kosmetyki o kwiatowym bądź owocowym zapachu. Można zdecydować się także na świece zapachowe, przy których żona będzie mogła się zrelaksować. A jaki prezent może sprawić mężowi żona? 4 rocznica ślubu to dobra okazja, by zaprosić męża na spacer do parku pełnego kolorowych roślin. Ewentualnie, można podarować mu drzewko do posadzenia w ogrodzie lub w doniczce na balkonie. Taką roślinę można wówczas pielęgnować razem. Stanie się ona pewnym symbolem miłości małżonków. Z roku na rok roślina będzie coraz większa, dojrzalsza i silniejsza, tak jak relacja dbającej o nią dwójki ludzi. Prezent na 4 rocznicę ślubu powinien być wyrazem niegasnącego uczucia pomiędzy żoną i mężem, które dojrzewa, staje się solidne i niepodatne na jakiekolwiek negatywne wpływy.

Kwiatowa rocznica ślubu, dlaczego ją tak nazywamy?Kwiatowa rocznica ślubu, dlaczego ją tak nazywamy?

   4 rocznica ślubu określana jest kwiatową nie bez powodu. Uważa się, że pierwsze 3 lata małżeństwa to dla niego pewna próba. To okres, w którym dwójka ludzi musi się dogadać, dotrzeć i podzielić obowiązkami. Pierwsza rocznica ślubu nazywana jest papierową, ponieważ relacja pomiędzy dwojgiem ludzi jest wówczas delikatna i łatwa do zniszczenia. Druga rocznica – bawełniana – nawiązuje do tworzywa nieco trwalszego. Taka jest bowiem relacja pomiędzy małżonkami. Trzecia nazywana jest już skórzaną. Skóra jest mocniejsza niż papier i bawełna, toteż oznacza dalsze wzmocnienie więzi. Kwiaty będące symbolem 4 rocznicy ślubu można uznać za pewne nawiązanie do wdzięczności i chęci podziękowania drugiej osobie, że razem z nami przetrwała ona ten najbardziej trudny okres, podczas którego poddawani byliśmy wielu próbom. Wiele małżeństw rozpada się właśnie w tym czasie, ponieważ nie radzą one sobie z przejściem z romantycznej rzeczywistości do zwykłej szarej codzienności. Na jaw wychodzą wtedy różnice pomiędzy żoną i mężem, których nie sposób pogodzić. Niekiedy okazuje się nagle, że dwoje ludzi ma zupełnie inne cele życiowe, a wspólne mieszkanie staje się uciążliwe. 4 pierwsze lata małżeństwa to czas prawdziwego poznawania siebie, dopasowywania i kompromisów. Zazwyczaj to okres najbardziej burzliwy. Jeśli się go przetrwa, później zwykle jest już łatwiej. Przyzwyczajamy się do określonego trybu naszej codzienności, przywiązujemy się jeszcze bardziej do małżonka i zżywamy z nim. Relacja staje się coraz bardziej harmonijna. Małżonkowie coraz lepiej się rozumieją.