Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Co kupić na chrzciny dla chłopcaChrzest jest obchodzony w ostatnich latach coraz huczniej. Religia chrześcijańska dominuje w Polsce. Rodzice z własnych domów przenoszą przyjęcia do sal wiejskich, restauracyjnych oraz okolicznych kawiarni i cukierni, gdzie można zarezerwować kilka stolików. A my, odświętnie ubrani zmierzamy na uroczystość chrzcin mając w dłoniach skrzętnie wybrany i bardzo solidnie wyselekcjonowany prezent na chrzest dla niemowlaka. Po przyjściu na uroczystość wnet nie możemy się doczekać aż zostanie rozpakowany i ten wyjątkowy człowiek, który dzisiaj dostąpił chrztu świętego zacznie się nim bawić, ubierze lub też choćby zacznie się nim interesować. Co zatem wybrać i co kupić na chrzest? Mamy kilka pomysłów, które powinny się przydać osobom szukających proste i praktyczne pomysły. Jaki prezent na chrzest? Co może być prezentem dla chłopca? Spieszymy z pomocą i czym prędzej odpowiadamy. Dzisiejszy rynek oferuje nam mnóstwo przedmiotów, ale ważne w tej sytuacji jest nie zapędzić się bardzo w kupnie wszystkiego, a jedynie wybrać co na ten moment potrzebne i ważne.

Co kupić na chrzciny dla chłopca

Ciekawy prezent na chrzest dla chłopca charakteryzuje się trzema cechami. Musi być dobrej jakości, pobudzać wyobraźnię oraz cieszyć swoimi kolorami i kształtem już na sam widok. Prezent dla chłopca na chrzest najlepiej wybrać wspólnie z rodzicami dziecka, gdyż w okresie rozwijania się tej małej pociechy w jej pokoju ląduje mnóstwo prezentów i zabawek, a my nie wiemy przecież o wszystkich. Bez sensu się powielać, dlatego dobrze najpierw wybadać co już w swoim arsenale bajkowym już posiada. Zacznijmy jednak od samego początku, kiedy to najpierw należy wybrać coś takiego, jak pamiątka chrztu świętego od matki chrzestnej. Nie da się ukryć, że jest to bardzo religijna uroczystość i miło jest po latach otworzyć swój kartonik, gdzie znajdziemy w nim swoją pamiątkę, bo prezent na chrzest nie przetrwa raczej wielu lat, a taka pamiątka tak. Więc pierwsze kroki najlepiej skierować do sklepu z takimi pamiątkami. Niech będzie skromna i biała oraz wpiszmy na jej kartkach od siebie, z całego serca dedykację, może być też z cytatem. Jak już to będziemy mieć wtedy kupmy kopertę w kolorze srebrnym lub złotym. To takie kolory nawiązujące do czegoś wyjątkowego, jakim jest dzień chrztu dla dzieci. Do koperty włóżmy pieniążki, które niech albo będą symboliczne albo niech będzie to większa kwota - w zależności od tego czy wręczamy jeszcze jakiś prezent na chrzest czy zostajemy tylko przy gotówce i pamiątce. Wśród pomysłów na prezent dla chłopca najlepiej wybrać medalik, łańcuszek lub wisiorek, który będzie prowadzić dziecko przez swoją drogę życia w świetle i bezpieczeństwie swego anioła stróża.

Co kupić na chrzciny dla dziewczynkiCo kupić na chrzciny dla dziewczynki

Prezenty na chrzest trudno określić jako konkretne przedmioty, które należy kupić tego dnia. W Polsce najczęściej idzie się do sklepu, w którym są religijne książki i przedmioty i wtedy dokonuje się wyboru na coś wyjątkowego. Od chrzestnej dziewczynka dostaje w prezencie z okazji chrzcin zazwyczaj biżuterię. Zawsze pada na początek oko nasze na medaliki i łańcuszki, które pragniemy, aby dziecko zachowało na lata. Ciekawy prezent na chrzest dla dziewczynki mogą to być złote kolczyki, które gdy skończy jeszcze kilka miesięcy będzie mogła przywdziać na swe malutkie uszy. Takie kolczyki zostają na lata a nawet jak dziecko już potem ich nie nosi i jest w nich ogrom sentymentalnej treści, gdy po kilkunastu latach wróci się do swoich pamiątek i zobaczy taki skromny prezent, który kiedyś otrzymało się od swej chrzestnej. Prezent na chrzest to także pamiątka i gotówka. Nie zapominajmy o tym w żadnym wypadku, gdyż sami wiemy ile przygotowanie uroczystości kosztuje i nie wypada przyjść z pustymi rękoma. Oprócz tego miejmy ze sobą prezent, który niekoniecznie musi się wiązać z tematem religijnym. Mogą to być ubranka, zabawki a nawet pieluchy, jak rodzice wyrażą na to chęć i zapotrzebowanie. Prezenty na chrzest nie mają otoczki urodzinowej, a są symbolem tego, aby uczcić piękny dzień wkroczenia do wspólnoty kościoła. Tak więc, miejmy to na uwadze, aby też nie przesadzać z bawieniem się w świętego mikołaja. Tutaj lepiej nie przyćmić wagi tej uroczystości. Tylko zachować godną postawę religijną i zdecydować się na coś co delikatnie upamiętni ten moment. Prezent na chrzest to sprawa bardzo indywidualna, stąd bez pośpiechu i z rozsądkiem wybierzmy to, co uważamy za słuszne oraz niekoniecznie kosztowne. Dziewczynki lubują się na przykład w sukienkach, które mogą pięknie zdobić je w kolejnych dniach. Jeżeli uroczystość odbywa się w okresie letnim to tym bardziej taki prezent sprawi ogromną frajdę i przyjemność, także rodzicom. Przydatny będzie na niejednej wycieczce i będziemy mogli oglądać chrześnice w tym stroju jeszcze wiele razy oraz zrobić sobie razem zdjęcie.

Pamiątka chrztu świętego od matki i ojca chrzestnego

Takie hasła jak: chrzest prezent potrafią wywołać gęsią skórkę. Zwłaszcza jak nad nimi tkwi odpowiedzialność bycia matką chrzestną lub ojcem chrzestnym. Zachodzimy wcześniej w głowię, co tu kupić, aby nie było za tanie ani za drogie. Chodzimy, myślimy, zastanawiamy się co kupić na chrzciny dla chłopca lub co kupić na chrzciny na dziewczynki. Zamiast chodzić w tę i z powrotem proponujemy sięgnąć po nasze pomysły i jednocześnie skonsultować się z rodzicami naszego chrześniaka. Nic tak nie pomoże nam w wyborze jak ich konkretna odpowiedź. Oni wiedzą najlepiej co kupić maleństwu, aby było przydatne i sprawiło mu radość albo było im pomocne do codziennych obowiązków i zajmowania się dzieckiem. Być może będzie to podgrzewacz do butelek, foteliki samochodowe albo pieluszki? Jak już pytaliśmy to pozostaje jedynie zakup. Jak jesteśmy tymi, co wolą nie pytać a chcą sami wybrać, to istnieje pewien pakiet standardowy, który zawsze się sprawdza w tego typu przypadkach. Jest to na pewno biżuteria na chrzest oraz inne upominki na chrzest jak książeczka, sukienka, kolczyki, medalik, obrazek albo i Biblia, którą kiedyś przeczyta. Dobrze to bazę juz mamy. Jest jakiś drobny upominek, który nawiązuje do momentu wejścia we wspólnotę kościoła, lecz jeszcze przyda się coś neutralnego od nas. Jakaś zabawka albo pluszak. To dobry moment na to, by sprawić taką niespodziankę maluszkowi. Takie drobne rzeczy często kupujemy przy okazji każdych odwiedzin, dlatego możemy potraktować to jako dodatkowy upominek, którym chcemy podkreślić wyjątkowość tej chwili. Być może już tego dnia nasz chrześniak lub chrześnica zacznie się bawić zabawką, a my będziemy mogli jemu lub jej w tym towarzyszyć i mieć pamiątkowe zdjęcie. W takim razie mamy już prezent gotowy i pakujemy go do odświętnej torby wraz z miłym i ciepłym słowem, które będzie wspominane za kilka lat z dużymi emocjami, a my opowiemy wtedy jak to było kiedyś i historię tego, jak kupowaliśmy ten wyjątkową pamiątkę.