Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Prezenty dla dzieci w wieku od 7 do 13 latDzieci - to właśnie one stanowią główną grupę odbiorców prezentów. Od nich też wszystko się zaczęło, kiedy to w czasach starożytnych dostały pierwsze podarunki przy okazji celebrowania rzymskiego święta - saturnaliów. Mogłoby się wydawać, że zakup prezentu na Dzień Dziecka dla 7 latka - chłopca nie powinien sprawić kłopotu. Zabawki dla chłopców w wieku 7 lat są przecież szeroko dostępne, szczególnie dla tych, którzy są maniakami komputerowymi. Podobnie powinno być zatem także wtedy, kiedy przyjdzie wybrać prezent dla 9 latka czy prezent dla 13 latka. Jak się jednak okazuje szeroki wybór nie ułatwia zadania. O ile zakup podarunku dla dziewczynki przychodzi zwykle dosyć prosto, odpowiedni prezent dla chłopca bywa czasem trudny do znalezienia. Niemałe wyzwanie mogą stanowić także prezenty na dzień chłopaka w szkole. Zwykle to rodzicom przychodzi się zmierzyć z tym niełatwym zadaniem. Trudno bowiem dobrać, coś co zadowoli każdego w jednakowym stopniu. Dla wszystkich tych, którzy stoją aktualnie przed dokonaniem wyboru upominku dla najmłodszych, przygotowaliśmy zestaw propozycji adekwatnych do wieku obdarowywanego. A także kategorie cenowe: do 50 zł, 100 - 200 zł.

Prezenty dla chłopca w wieku od 7 do 13 lat

Preferencje dzieci, w zależności od wieku, mogą się nieco różnić. Jaki prezent dla chłopca na Gwiazdkę? Co innego wybierzemy na prezent dla 7 latka i prezent dla 13 latka. Dzieciaki, które właśnie rozpoczynają naukę w szkole spotykają się z wieloma bodźcami oraz nowymi doświadczeniami, wielu rzeczy się uczą i próbują po raz pierwszy. Dobrym pomysłem na prezent dla chłopca w wieku 7 lat będą wszystkie zabawki, które pozwalają na rozwój sprawności rąk oraz ogólnej motoryki. Idealnie sprawdzą się zatem klocki - zarówno drewniane, jak i plastikowe oraz zabawki konstrukcyjne. Logiczne myślenie oraz spostrzegawczość wytrenuje także układanie puzzli. Te najlepiej kupić z wizerunkiem ulubionych postaci z kreskówek. Idealne prezenty dla chłopców w wieku 8 lat lub nawet dla sześcioletniego chłopca to np. rower lub hulajnoga. Mali sportowcy na pewno się ucieszą. Tego typu sprzęt może znaleźć się w prezencie na Mikołaja i wpłynie za zwiększenie aktywności fizycznej dziecka i sprawi, że będzie ono spędzało więcej czasu na świeżym powietrzu - zamiast przed ekranem komputera. Wrotki lub rolki to kolejny dobry prezent dla 8 latka chłopca na urodziny lub Boże Narodzenie. Wiek 8 lat wiąże się także często z pierwszą komunią świętą - wspomniane podarunki idealnie będą się nadawały także na taką okazję.

Wybierając prezent dla 9 latka należy pamiętać, że chłopak w tym wieku ma już znacznie rozwinięte umiejętności analityczne i szczególnie interesują go zabawki o nieco wyższym poziomie zaawansowania. Zdalnie sterowane samochody, łodzie czy maszyny, bardziej zaawansowane technicznie zestawy klocków lego czy gry wpływające na koordynację ruchową to zaledwie kilka propozycji gadżety dla chłopców, które bezbłędnie wpisują się w zainteresowania młodego odkrywcy, będą zatem stanowiły doskonały prezent dla chłopca w wieku 9 lat.

O ile dzieci w wieku wczesnoszkolnym wciąż jeszcze chętnie sięgają po zabawki analogowe, o tyle ich nieco starsi koledzy preferują już gadżety elektroniczne. W dobie ogromnej popularności aplikacji oraz mediów społecznych bez posiadania pewnych gadżetów trudno pozostać w kontakcie z równieśnikami i tym, co dzieje się na bieżąco w środowisku. W kategorii zaawansowanych technologicznie gadżetów możliwości na rynku nie brakuje, a producenci wciąż prześcigają się w produkcji nowych. Technologia idzie do przodu w tak zawrotnym tempie, że dziś niezwykle aktualny prezent dla chłopca w wieku 12 lat,za kilka lat może się okazać przedawnionym. Na postęp technologiczny nie mamy jednak wpływu i fakt, że sprzęty trzeba regularnie wymieniać co kilka miesięcy, nikogo dziś już nie dziwi. Wśród ciekawych i przydatnych gadżetów znaleźć można m.in. bezprzewodowe słuchawki do słuchania muzyki czy smartwatche, które są zsynchronizowane ze smartfonami. Smartwatch to zegarek, który nie tylko wskaże czas, aktualną temperaturę i prognozę pogody na najbliższy tydzień, ale także poinformuje o wyniku meczu w lidze europejskiej i pozwoli sprawdzić, gdzie danego dnia grają film, o którym mówią ostatnio wszyscy koledzy i koleżanki z klasy. Sporą popularnością cieszą się również gadżety przenoszące do wirtualnej rzeczywistości, takie jak np. okulary 3D. Po uruchomieniu konkretnych aplikacji - za pomocą zaledwie kilku kliknięć - można przenieść się do zupełnie innego świata. Młodych pasjonatów fotografii warto zainteresować robieniem zdjęć nie tylko przy użyciu w pełni intuicyjnego smartfona, ale także aparatu fotograficznego. Aparat może okazać się bardzo trafionym podarunkiem, który - w przeciwieństwie do nowinek technicznych - będzie służył przez długie lata!

W  jakim wieku dzieci już nie chcą zabawek w prezencie?W  jakim wieku dzieci już nie chcą zabawek w prezencie?

Choć dziećmi teoretycznie pozostajemy przez całe życie (szczególnie dla mam!), przychodzi jednak taki moment, kiedy wyrasta się z pluszowych misiów, lalek i samochodów. Wraz z rozwojem dziecka zmieniają się jego zainteresowania oraz preferencje. Kiedy dziecko zaczyna dojrzewać, zaczyna też sięgać też po inne formy rozrywki. W dzisiejszych, bardzo mocno zaawansowanych technologicznie czasach, najmłodsi szybciej porzucają zabawki na rzecz gadżetów komputerowych. Na to, jak długo dzieci bawią się tradycyjnymi zabawkami wpływają w dużej mierze wyniesione z domu nawyki oraz środowisko. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji oraz stopnia zaawansowania rozwoju. Trudno jednoznacznie określić wiek, w którym dzieciaki przestają sięgać po zabawki, którymi bawiły się dotychczas. Zwykle dzieje się to w wieku ok. 12 lat czy w czasie kończenia pierwszego etapu edukacji - szkoły podstawowej. Prezent dla chłopca w wieku 8 lat oraz prezent dla chłopca w wieku 12 lat nie będzie już zatem taki sam.

W momencie kiedy, dzieci przestają sięgać po zabawki, przychodzi także moment, w którym należy zmienić podejście do kupowanych im prezentów. Większość rodziców z rozrzewnieniem wspomina czasy, kiedy ich pociechy cieszyły się nawet z najmniejszego podarunku, a proste zabawki niejednokrotnie okazywały się ulubionymi. Prezent dla 13 latka nagle stanowi niemałe wyzwanie! Chłopak w wieku 13 lat to przecież niby jeszcze dziecko, ale jednocześnie już również nastolatek. Okres, kiedy dzieci zaczynają dostrzegać inne aspekty rzeczywistości to moment, kiedy warto postawić na prezenty edukacyjne. Podarunki, które nie tylko jeszcze bardziej pobudzą ciekawość świata, ale również wpłyną na kreatywność i pomogą usystematyzować nabytą dotychczas wiedzę.

Prezenty edukacyjne

W tej kategorii mowa o wszelkich grach - zarówno planszowych, jak i karcianych. Dostępne są także quizy z wiedzy, w których pytania dopasowane są do poziomu zaawansowania użytkownika. W ten sposób w zabawę będzie mogło się zaangażować więcej osób - również członkowie rodziny. Z roku na rok przybywa także wydawnictw, które swoją ofertę dedykują wyłącznie najmłodszym. Dostępne pozycje są zwykle ilustrowane przez najlepszych polskich i zagranicznych ilustratorów - pobudzają w ten sposób wyobraźnię dzieciaków. Wybierać można nie tylko wśród książek, ale także m.in. kreatywnych dzienników, w których znajdują się zadania do wykonania na każdy dzień tygodnia. Nauka i zabawa w jednym!