Wyświetlanie wszystkich 6 wyników

Jak uczcić narodziny dziecka w rodzinie?Zakup prezentu dla małego dziecka może sprawić trochę problemów, w szczególności jeśli sami nie mamy dzieci. Wówczas nie do końca znamy się na rzeczy i mamy nikłe pojęcie co do tego, czego taki maluch potrzebuje. Bardzo łatwo sprawić mu coś nieodpowiedniego do wieku lub po prostu nieprzydatnego. Warto zatem poprosić o radę kogoś bardziej doświadczonego i obytego z tematem. Prezent dla noworodka bądź niemowlaka powinien być przede wszystkim użyteczny np. relaksujące płyty z muzyką.

Jak uczcić narodziny dziecka w rodzinie?

   Narodziny dziecka to bez wątpienia radosne wydarzenie w życiu każdej rodziny. Wypada wówczas pomyśleć o jakimś upominku z tej okazji. Co kupić noworodkowi na prezent? Powinno być to coś z okazji narodzin dziecka, co przyda się rodzicom podczas wychowywania malucha. Warto zatem zakupić komplet pieluch, smoczek lub butelkę. Bez tego przecież ani rusz. Oczywiście przyda się również jakieś ładne ubranko. Naturalnie trzeba dostosować je do płci dziecka. Przede wszystkim chodzi o kolor ubranka. Różowe śpioszki nie będą przecież zbyt odpowiednie na prezent dla noworodka chłopca, prawda? Wyzwaniem dla nowo upieczonych rodziców jest zwykle wykąpanie dziecka. Warto zatem pomyśleć o jakimś gadżecie, który to ułatwi, np. o specjalnym kubku do mycia główki maluszka lub macie do kąpieli. Można pomyśleć także o kosmetykach pielęgnujących dla noworodka, takich jak oliwka, balsam do ciała czy krem. Przydatna może okazać się lampka nocna. Taka z pulsującym światłem podobno ułatwia maluchowi zasypianie. Można oczywiście pomyśleć o odpowiedniej rozrywce dla noworodka. Można kupić mu misia, jednak na dłużej zajmie go specjalna karuzelka lub mata edukacyjna. W matach niektóre maluchy potrafią spędzać nawet wiele godzin. A co kupić noworodkowi w prezencie z okazji Chrztu Świętego? Tu można postawić na jakąś pamiątkę, np. srebrny łańcuszek ze specjalnym grawerem, figurkę aniołka z tabliczką na której wyryto coś stosownego do tak uroczystej okazji, poduszkę z haftem czy piękną ramkę ze zdjęciem dziecka. Można urządzić maluchowi sesję zdjęciową na chrzest. Zdjęcia będą pamiątką na całe życie.

Co kupić niemowlakowi? Co chłopcu, a co dziewczynce?Co kupić niemowlakowi? Co chłopcu, a co dziewczynce?

   Kiedy dziecko jest już nieco starsze także pojawia się wiele okazji, by je obdarować. Zatem co kupić niemowlakowi na prezent? Możemy zdecydować się na zabawki drewniane bądź edukacyjne. Prezent dla niemowlaka chłopca może mieć formę samochodzików. Można sprawić mu samochód do którego będzie mógł wsiąść i pojeździć. Natomiast dobry prezent dla niemowlaka dziewczynki to lalki i kukiełki. Warto sprawić dziecku szumiącą przytulankę dzięki której dużo szybciej zaśnie. Oczywiście warto sprawić niemowlakowi ubranko, jednak musimy mieć na uwadze, że dziecko mogło już odrobinę podrosnąć od momentu, gdy je ostatnio widzieliśmy. Jeśli boimy się ryzykować z ubrankiem, kupmy dziecku spersonalizowany śliniak lub miękki kocyk - jest spory wybór na rynku oryginalnych akcesoriów. Każdy niemowlak ma to do siebie, że lubi czasami pobrudzić nieco swoje najbliższe otoczenie, dlatego też kocyków nigdy za wiele. Oryginalny prezent dla niemowlaka, a właściwie dla jego rodziców to elektroniczna niania ozdobiona w bajkowe postaci. Z pewnością bardzo się przyda. Nowoczesne elektroniczne nianie wyposażone są w kamerę, monitor oddechu oraz różne czujniki, np. czujnik temperatury lub wilgotności. Jaki prezent dla niemowlaka nieco większego na Boże Narodzenie? Zobacz propozycje na prezent dla niemowlaka chłopca na Boże Narodzenie. Jaki prezent dla niemowlaka chłopca na Dzień Dziecka? Kiedy dziecko ma już kilka miesięcy można kupić mu pierwszą książeczkę dla malucha z obrazkami i prostym tekstem, która poruszy jego wyobraźnię. Warto wybrać książeczkę w której przeważają kontrastowe kolory. Można także kupić książkę z dźwiękami.