Co powinniśmy wiedzieć o miedzianej rocznicy ślubu?   Ślub dwojga ludzi to jedno z najbardziej pamiętnych wydarzeń, nie tylko dla pary, ale także ich rodziców oraz reszty rodziny. Każda kolejna rocznica to dobra okazja do wspomnień. Warto pomyśleć także o odpowiednich do tej okazji życzeniach oraz miłym upominku. Wszystkie rocznice ślubu posiadają swoją unikalną i jedyną w swoim rodzaju nazwę. I tak pierwszą rocznicę ślubu nazywamy papierową, drugą – bawełnianą, trzecią – skórzaną, czwartą – kwiatową, piątą- drewnianą, szóstą – cukrową, a siódmą, o której będzie mowa w dalszej część artykułu – miedzianą.

Miedziana rocznica ślubu - co powinniśmy wiedzieć o niej?

   Dlaczego właściwie 7 rocznica ślubu nazywana jest miedzianą? Para, która spędziła ze sobą tyle lat jest już dosyć zżyta, przywiązana do siebie i zintegrowana. Ma za sobą zwykle pierwsze gorsze chwile i problemy z którymi wspólnymi siłami sobie poradziła. Małżeństwo takie jest zatem silne i mocne. Tą trwałość można porównać do trwałości tworzywa jaką jest miedź. Warto jednak wspomnieć, że 7 rocznica ślubu posiada także i drugą nazwę. Określa się ją również jako wełnianą. Wełna jest także dosyć trwałym włóknem, dlatego pasuje ona jako zamiennik do miedzi. Przyporządkowanie nazwy do kolejnych rocznic ślubu może być bardzo pomocne jeśli chodzi o wybór odpowiedniego upominku z tej okazji. Zastanawiając się nad właściwym prezentem na tą okoliczność warto po prostu nawiązać do tej nazwy. Podarunek taki może być zatem pewnym symbolem danej rocznicy. I tak z okazji siódmej rocznicy ślubu możemy sprezentować małżonkowi (bądź małżeństwu) coś miedzianego lub wełnianego. Ale o tym w następnej części artykułu.

Życzenia oraz prezenty z okazji siódmej rocznicy ślubuŻyczenia oraz prezenty z okazji siódmej rocznicy ślubu

   Wyjątkowa okoliczność jaką jest rocznica ślubu wymaga odpowiedniego przygotowania. Powinniśmy postarać się ułożyć odpowiednie życzenia oraz kupić prezent. Jak powinny wyglądać życzenia dla małżonka? Przede wszystkim warto podziękować drugiej połówce za wspólnie spędzone lata, wytrwałość, cierpliwość i zaufanie jakim nas obdarzyła. Przy konstruowaniu życzeń małżonkowie powinni wyrazić pragnienie dalszego wspólnego życia, być może nawet jeszcze lepszego i szczęśliwszego. Reszta życzeń to sprawa indywidualna, uzależniona od potrzeb, marzeń i celów małżonków. Życzenia na 7 rocznicę ślubu ze strony osób spoza małżeństwa powinny, o ile to oczywiście możliwe, być złożone osobiście. Członkowie bliższej rodziny, w szczególności dzieci, mogą pokusić się o zabawny wierszyk z tej okazji.

Jeśli chodzi o prezenty z tej okazji, jak już zostało wcześniej powiedziane, mogą nawiązywać do nazwy rocznicy – miedzi lub wełny. I tak dobrym upominkiem na 7 rocznicę ślubu będzie miedziana statuetka lub tabliczka z wygrawerowanym napisem, np. datą ślubu i imionami małżonków oraz cytatem. Można pomyśleć także o miedzianych kwiatach, kielichach na wino, talerzach bądź sztućcach. Odpowiedni będzie także miedziany zegar na ścianę lub ozdobna figurka. Żonie wręczyć można miedzianą szkatułkę na biżuterię. Co będzie odpowiednie jeśli chodzi o wełnę? Można rozważyć zakup wełnianej pościeli lub jedynie wełnianej poduszki z personalizacją. Ponadto na prezent nadadzą się wełniane części garderoby – rękawiczki, czapka, szalik, sukienka, sweter, płaszcz, marynarka czy kamizelka. Wybrać możemy także wełniany koc, narzutę lub ręczniki. Mąż może obdarować żonę słodkim, wełnianym misiem. Jeśli żona lubi szyć można kupić jej zapas wełny. Będzie mogła stworzyć coś przydatnego.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.