Wyświetlanie wszystkich 12 wyników

 Prezent na 18 urodziny dla chrześniaka  Osiemnaste urodziny są długo wyczekiwanym momentem w życiu każdego młodego człowieka. Wiąże się on z przejściem w świat ludzi dorosłych oraz otrzymaniem pewnych praw, wynikających z posiadania dowodu osobistego. To czas, kiedy można nareszcie uwolnić się od ograniczających do tej pory zakazów i nakazów. Osiemnastka jest w Polsce zazwyczaj bardzo hucznie obchodzona. Na pewno dużo huczniej niż urodziny wcześniejsze. Wraz z wejściem solenizanta w dorosłość pojawia się okazja do organizowania imprez i spotkań z rodziną i znajomymi, podczas których oczywiście nie może obejść się bez życzeń i prezentów. Co jednak będzie odpowiednie na prezent na 18 urodziny? To zależy oczywiście od tego, kim jesteśmy dla solenizanta. Co innego wypada kupić koledze czy koleżance w tym samym bądź podobnym wieku, a co innego znacznie starszej osobie – rodzicom, chrzestnemu, ciotce czy wujowi. Wybór odpowiedniego upominku wymaga od nas zawsze dokładnego przemyślenia sprawy. Pod uwagę wziąć należy między innymi osobowość osiemnastolatka, jego gust, upodobania czy zainteresowania. Problem nie jest aż tak duży, jeśli doskonale go znamy. Gorzej jeśli widujemy go raz na rok. Wówczas proces wyboru odpowiedniego podarunku może być skomplikowany i mozolny, przyprawiający nas o ból głowy. Do tego dochodzi jeszcze dylemat czy postawić na coś tradycyjnego czy raczej nowoczesnego i nietypowego.

Prezent na 18 urodziny dla chrześniaka

   Jak już zostało wcześniej powiedziane prezenty na 18 urodziny mogą sprawiać nie lada problem. Sprawa obecnie wydaje się dużo bardziej skomplikowana niż jeszcze kilkanaście lat temu. W dzisiejszych czasach bowiem młodzi ludzie mają niemal wszystko. Problem z wyborem upominku mogą mieć w szczególności chrzestni w starszym wieku, którzy niekoniecznie mają świadomość co do potrzeb i trendów w świecie nastolatków. Jaki prezent na 18 urodziny będzie zatem odpowiedni? Bardzo trudno jest przewidzieć z czego ucieszy się młody człowiek. Z całą pewnością dużo mniej problemów sprawiał prezent na roczek od chrzestnej. Teraz sprawa jest dużo bardziej zagmatwana. W erze smarfonów, ipodów i tabletów osoba w dojrzałym wieku może czuć się nieco zagubiona. Z resztą młoda osoba zazwyczaj już to wszystko ma. Spotkanie nastolatka bez smarfona w ręku graniczy z cudem. Noszą je już kilkuletnie dzieci, a co dopiero 18-letni człowiek na progu dorosłości. Poza tym zastanówmy się, nawet gdyby akurat dany nastolatek nie dysponował tego typu elektroniką, czy aby na pewno tego typu gadżety na 18 to właściwy prezent od chrzestnego/chrzestnej? Być może tak, choć wiele osób woli, żeby prezenty na 18 urodziny były bardziej oryginalne i unikatowe. To zrozumiałe, że rodzice chrzestni pragną, by ich upominek był odrobinę bardziej sentymentalny i wartościowy. Zależy im zazwyczaj, by prezent na 18 dla chrześniaka był zapamiętany na lata. Chętnie zatem decydują się na przepiękne księgi okolicznościowe lub albumy. Jest to dobre wyjście tym bardziej, że zwykle prezenty na 18 w formie nowoczesnych gadżetów typu laptop czy smartfon wręczają solenizantowi rodzice. Jeśli chrzestny ma naprawdę duży problem z wyborem prezentu, powinien podpytać rodziców nastolatka lub nawet samego solenizanta, co byłoby dla niego odpowiednie. Często dobrym i wręcz komfortowym wyjściem okazuje się koperta z pieniędzmi. Nieraz taka forma podarunku jest nawet pożądana. Może być to idealny sposób na to, by chrześniak pozwolił sobie na spełnienie jakiegoś marzenia. Być może brakuje mu pewnej sumy do kupna wymarzonego samochodu i pieniądze od chrzestnego przydadzą się w tym momencie bardziej niż cokolwiek innego. Ewentualnie, warto rozważyć możliwość złożenia się z pozostałymi członkami rodziny i kupienie jubilatowi jednego, acz znacznie droższego prezentu, którego on akurat potrzebuje.

Jaki prezent na 18 urodziny dla dziewczyny od chrzestnej?Prezent na 18 dla dziewczyny od chrzestnej

   Prezenty na osiemnastkę to obecnie temat rzeka. Bliscy znajomi w podobnym wieku co solenizant zwykle nie mają problemów z jego wyborem, ponieważ wypada im kupić właściwie wszystko. Poza tym znają oni zazwyczaj gusta i preferencje osoby obdarowywanej. Szczególnie wśród dziewczyn sprawa jest ułatwiona, ponieważ przyjaciółki zazwyczaj często rozmawiają ze sobą na temat swoich upodobań. Jednak prezent na 18 dla dziewczyny od chrzestnej to już sprawa trochę bardziej skomplikowana. Niełatwo trafić w gust młodej kobiety, szczególnie, jeśli nie widujemy jej zbyt często, bo na przykład mieszkamy kilkanaście bądź kilkadziesiąt kilometrów od niej i rzadko mamy okazję z nią porozmawiać. Zadania nie ułatwia fakt, iż gust młodego człowieka oraz panująca moda zmieniają się w sposób błyskawiczny. Zatem jaki prezent na 18 urodziny kupić, by nie spudłować? Bez dokładnego poznania zamiłowań osiemnastolatki dużym ryzykiem jest sprawiania solenizantce upominków typu książki czy płyty. To rzeczy, które kupuje się dopiero wówczas, gdy wiemy na 100%, że leżą one w kręgu zainteresowań danej osoby oraz, że oczywiście jeszcze ich nie posiada. Jeśli już koniecznie chcemy, by nasz podarunek miał formę książki, zdecydujmy się raczej na specjalną księgę okolicznościową. Można złożyć specjalne zamówienie na przepiękny egzemplarz, który będzie dodatkowo unikalny i jedyny w swoim rodzaju. Księgi tego typu są często dziełami artystycznymi i nie sposób oderwać od nich oczu. Można umieścić w nich osobiście wybrane zdjęcia oraz dowolny tekst, np. życzenia dla solenizanta. Tego typu prezent od chrzestnego z pewnością na zawsze utkwi w pamięci osobie obdarowywanej. Jeśli chodzi o typowo kobiecy prezent, 18-latka powinna ucieszyć się z biżuterii. Złoto czy srebro zawsze są dobrym wyborem. 18 lat to wiek, kiedy młodzi ludzie decydują się na kurs prawa jazdy. Oryginalnym wyjściem może być jego sfinansowanie. Jeśli chrześniaczka lubi podróżować można zafundować jej wycieczkę w jakieś ciekawe miejsce na świecie. Kto wie, może marzy właśnie o wyprawie do jakiegoś kraju? Warto o to zapytać. Taki prezent bez wątpienia zapamięta do końca życia.

Jeśli jednak chrzestny kompletnie nie wie, na co się zdecydować, nie ma nic złego w bezpośrednim zapytaniu solenizantki o swoje oczekiwania co do prezentu.

Nietypowe prezenty na 18 urodziny

   Obecnie na popularności zyskują prezenty niematerialne. Ich istota polega na przeżywaniu ich. Mają wzbudzić emocje i być zapamiętane do końca życia. Prezenty w formie voucheru na skok ze spadochronem, na bungee czy przejażdżkę ferrari stają się coraz bardziej powszechne i pożądane. Lot paralotnią, aerotunel czy wyścig na torze rajdowym to śmiałe przełamanie rutyny w obszarze prezentów na osiemnastkę. Wśród oryginalnych podarunków na 18 urodziny może być również opłacenie wymarzonego kursu dla solenizanta. Jedną z ciekawszych propozycji obdarowania kobiety jest profesjonalna sesja zdjęciowa. Uzyskanie wysokiej jakości zdjęć ze sobą w roli głównej z pewnością zadowoli niejedną 18-latkę.