50 urodziny to niezwykła okazja do świętowania. Mimo, że wielu z jubilatów wolałaby cofnąć się do czasów świętowania osiemnastych urodzin, te pięćdziesiąte również celebrują z prawdziwym rozmachem. Problem pojawia się jednak gdy musimy kupić trafiony prezenty na 50 urodziny. Osoby w tym wieku, najzwyczajniej w świecie, mają już prawie wszystko czego potrzebują i ciężko je zaskoczyć czymś świeżym i niepowtarzalnym. Jednocześnie potrafią oni jednak docenić szczere gesty i piękne drobiazgi, dlatego najbardziej ucieszy ich pamięć, a nie wyrafinowane i drogie rzeczy.

Prezent na 50 urodziny dla mamy. Czym zaskoczyć?

Szukasz prezent na 50 urodziny dla mamy albo prezent na 50 urodziny dla teściowej? 50 urodziny to dla niej z pewnością szczególna chwila, skłaniająca do nostalgicznych przemyśleń i wspomnień. Każda kobieta reaguje inaczej: jedna z dumą popatrzy na to co dotychczas osiągnęła (zawodowo, materialnie czy rodzinnie), druga będzie przechodziła swoiste załamaniem płynące z pojawieniem się „5” z przodu jej wieku.  Świętowanie minionych pięciu dekad jej życia to odpowiedni moment, by powiedzieć jej „dziękuję, mamo”. Jak to zrobić? Podaruj jej coś wyjątkowego, co obudzi wspomnienia i niesamowicie poruszy. Może to być rysunek wykonany przez Ciebie w wieku 5 lat, wykopany gdzieś z dna szuflady i oprawiony w ozdobną ramę. Może to być zdjęcie Twojej mamy z czasów gdy była z Tobą w ciąży wydrukowane na ładnej poduszce lub płótnie. Wyjątkowym upominkiem okazać się mogą również szkatułka na biżuterię lub bransoletka z wygrawerowanym napisem „Kocham Cię, mamusiu”. Dobrym pomysłem są personalizowane prezenty na 50 urodziny mamy są także wszelkie gadżety z nadrukiem „Najlepsza mama na świecie” – koszulki, kubki, fartuszki, długopisy czy personalizowane podstawki pod laptopa. Twoja mama jest najważniejszą osobą w Twoim życiu, która nie tylko nosiła Cię pod sercem przez dziewięć miesięcy, ale i wspierała i wychowywała przez kilkanaście, jak nie kilkadziesiąt lat Twojego życia. Dlatego też prezent na 50 urodziny dla niej powinien być wyjątkowy i wzruszający. Dla mam, które mają mały problem z zaakceptowaniem swojego wieku, proponujemy upominek, który odciągnie ich myśli w innym kierunku i dzięki któremu poczują się o kilka lat młodsze. Idealnymi pomysłami na tego typu prezent na 50 będą bony do kosmetyczki lub fryzjera, voucher na zabiegi relaksacyjne w salonie masażu bądź eleganckie podarunki: po prostu nowa elegancka torebka lub zestaw kosmetyków i soli do kąpieli.

Jaki prezent na 50 wybrać dla taty?

Mimo, że ciągłe narzekanie na wiek jest przypadłością kobiet, wielu mężczyzn również mocno „przeżywa” tak okrągłe urodziny jak pięćdziesiątka. Dobrym pomysłem na prezent na 50 urodziny dla taty jest podarowanie mu małej podróży w czasie. W tym celu sprezentuj mu odtwarzacz płyt winylowych, a jeśli już jeden posiada – płytę winylową jego ukochanego zespołu z młodzieńczych lat. Może w jednej z wielu swoich opowieści o latach studenckich wspominał o miejscu, które zawsze chciał odwiedzić jako młody chłopak, ale  podróż nigdy nie doszła do skutku? To idealny moment, by ją zrealizować! A może jako chłopiec marzył o samo jeżdżącej kolejce elektrycznej i do dziś to marzenie się nie spełniło? Czas to zmienić! Dobrymi pomysłami na eleganckie upominki dla ojca są karafka na alkohol z wygrawerowaną dedykacją, pudełko cygar lub złoty zegarek na eleganckim pasku. Jeśli zaś chcesz by prezent na 50 dla taty posłużył Ci za przykrywkę dbania o jego zdrowie, sprezentuj mu nowy rower, karnet na basen lub voucher na masaże. W przypadku gdy nie możesz zdecydować się na konkretny materialny upominek, jako prezent podaruj mu czas spędzony z Tobą. Generalnie wyrażanie uczuć łatwiej przychodzi kobietom, ale z pewnością również „nigdy-niemówiący-o-tym” tata tęskni za swoim niegdyś małym synkiem lub małą córeczką. W ramach urodzin zabierz go na wykwintną kolację, lot balonem ponad Waszym miastem lub na zwiedzanie zamku, do którego lubiliście wspólnie jeździć w czasach Twojego dzieciństwa.

Śmieszne prezenty na 50 urodziny dla mężczyzny.

Potrzebny Ci prezent na 50 urodziny dla męża, wujka, znajomego lub szefa? Jeśli jubilat ma poczucie humoru i spory dystans do siebie, postaw na śmieszne gadżety nawiązujące do jego wieku. Może to być chociażby krawat  z napisem „tak dobrze można wyglądać tylko po 50”, koszulka z nadrukiem „nie mam 50 lat, a 18 i 32 lat doświadczenia” lub kufel piwa z spersonalizowaną grafiką. Pomysłem na śmieszny prezent na 50 urodziny dla mężczyzny jest również butelka dobrego trunku w zestawie z kieliszkami i dołączoną kartką mówiącą „życie zaczyna się po 50, czasem po dwóch”.  W Internecie możesz znaleźć aplikację do tworzenia zabawkowych dowodów osobistych. Wystarczy, że wstawisz tam zdjęcie jubilata z młodzieńczych lat i inną datę urodzenia, a następnie podarujesz mu jego nowy dowód w prezencie. Różnego typu śmieszne prezenty na 50 urodziny mogą stanowić dodatek do prezentu głównego lub zostać podarowanymi osobno.  Do upominku dołożyć możesz kartkę z zabawnymi życzeniami np. w formie wierszyka, dyplom dla seksownego 50-latka lub gratulacje sędziwego wieku w formie komiksu oprawionego w ramę.

Druga młodość po 50? Jak to zrobić?

A może szukasz prezentu dla pięćdziesięciolatka, który sprawi, że jubilat znów poczuje wiatr we włosach? Może sam skończyłeś właśnie pięćdziesiąt lat i chcesz sprezentować upominek sam sobie? Wybierz rzecz, która doda Ci skrzydeł i znów poczujesz się jak nastolatek! Nigdy nie jest za późno by spróbować bądź nauczyć się nowych rzeczy. Pięćdziesiąte urodziny to idealny moment, by w końcu zacząć mówić w innym języku ( w tym celu zapisz się na kurs ulubionego języka obcego), spróbowania nowej pasji (wystarczy wybrać się na warsztaty z florystyki lub kurs kreatywnego pisania) lub zadbania o swoje ciało i umysł (np. poprzez uczestnictwo w zajęciach ze spinningu lub zumby). Po pięćdziesiątce możesz w końcu zrobić to o czym zawsze marzyłeś np. skoczyć ze spadochronem, przelecieć się helikopterem ponad szczytami gór, zasiąść za kółkiem ogromnego samochodu terenowego, a nawet zafarbować włosy na różowo bądź wykąpać się w czerwonym winie (to nie metafora, takie rozrywki naprawdę istnieją). Przede wszystkim pamiętaj: nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń! Co jednak podarować pięćdziesięciolatkowi, który zdaje się nie tylko ma wszystko, ale wszystkiego już spróbował i wszystkiego doznał? Sprezentuj mu najprawdziwszą… gwiazdkę z nieba! W tym celu znajdź odpowiednią stronę internetową, gdzie będziesz mógł zarejestrować wybraną gwiazdę w wybranej przez siebie konstelacji, nadając jej imię bliskiej Ci osoby obchodzącej 50. urodziny, a na podczas imprezy urodzinowej wręcz mu jego osobisty gwiezdny certyfikat. Kto nie ucieszyłby się z prywatnego skrawka galaktyki?

Zobacz także prezenty wg kategorii cenowej: Prezenty na 50 urodziny do 50 zł, Prezenty na 50 urodziny do 100 zł, Prezenty na 50 urodziny do 300 zł, Prezenty na 50 urodziny do 500 zł.