Co kupić na prezent na 18 dla dziewczyny?   18 urodziny to ważny moment dla każdego nastolatka. Chwila wejścia w dorosłość powinna być celebrowana w wyjątkowy sposób – tak, aby została zapamiętana przez kolejne lata. Prezenty na 18 to nieodłączny element świętowania! Co innego kupią swoim dzieciom rodzice, na inny typ podarków zdecyduję się rówieśnicy. Dobrze, kiedy prezenty na 18 pozostają różnorodne. Niezależnie od tego, czy poszukiwany jest prezent na 18 dla dziewczyny, prezent na 18 dla chłopaka, prezent na 18 dla kolegi, prezent na 18 dla koleżanki czy prezenty dla siostry – z nami znajdziesz coś odpowiedniego dla każdego! W kategorii prezenty na 18 podrzucimy Ci kilka propozycji – tak, abyś bez trudu dobrał coś odpowiedniego do charakteru i zainteresowań wybranej osoby. Z doświadczenie wiemy, że największą popularnością cieszą się śmieszne prezenty na 18. Ta rocznica jest o tyle szczególna, że choć w dokumentach wpisany jest już na pozór poważny wiek, w głowie ma się wówczas jeszcze wiele spontanicznych i beztroskich myśli.

Co kupić na prezent na 18 dla dziewczyny?        

Poszukiwany: prezent dla dziewczyny na 18! W zamyśle coś kobiecego, jednocześnie z poczuciem humoru, najlepiej z uwzględnieniem pasji młodej kobiety. Mając na uwadze powyższe kryteria, prezenty dla dziewczyny można podzielić na kilka kategorii, wśród których znajdą się prezenty na 18 bardziej praktyczne, odwołujące się do wspomnień czy zapewniające dawkę wrażeń.

Jako prezent na 18 dla koleżanki doskonale sprawdzi się np. torba z humorystycznym nadrukiem lub o nietypowym kształcie. Dla fanek muzyki idealnymi będą torby w kształcie kaset lub płyt winylowych. Prezent na 18 urodziny może także łączyć w sobie przyjemne z pożytecznym. Jeśli wiesz, że Twoja córka lub znajoma przejawia zainteresowanie gotowaniem lub pieczeniem, jako prezent na 18 kup jej zestaw kuchennych akcesoriów – dobierz kolory oraz design, do wnętrza, w którym będzie ona gotowała lub jej osobowości. Prezenty na 18 dla dziewczyny bądź prezenty dla chrześnicy mogą być także inspiracją – np. do odbycia dalekiej podróży. Jednym z pomysłów może być mapa w formie zdrapki – do zawieszenia na ścianie pokoju. Idealny pomysł na prezent na dla 18 przyjaciółki. Po powrocie z wyprawy zdrapuje się odwiedzone miejsca, wyznaczając jednocześnie kolejne cele podróżnicze. Prezent na 18 urodziny może być zatem początkiem nowej, fascynującej pasji!

Prezent na 18 dla przyjaciółki powinien być z kolei bardziej sentymentalny. Zbierz wszystkie Wasze wspólne, najważniejsze wspomnienia i spisz je w unikatowym notatniku, który następnie podarujesz solenizantce. Do kompletu możesz dołączyć stylowe pióro, którym obdarowana zapisze kolejne historie. Prezenty dla przyjaciółki to także dobra okazja do przekazania tego, jak ważna jest dla Ciebie ta konkretna relacja. Emocje z tym związane można wyrazić “kupując” kilka chwil, które spędzicie wspólnie – np. podczas wyjazdowego weekendu do luksusowego hotelu lub swojskiego pensjonatu – tak, jak lubicie najbardziej. Dziewczyny ucieszą się także z pewnością z eleganckiej biżuterii. Jeśli chcesz, aby łańcuszek lub bransoletka miały charakter bardzo osobisty – postaw na grawer, który będzie przypominał o ważnej dacie.

Jeśli zależy z kolei Ci na tym, ale by 18 urodziny były zapamiętane na długo i jednocześnie niezwykle śmieszne – możesz pomyśleć o prezencie, z którego ucieszą się zarówno dziewczyna, jak i chłopak, Podaruj im humorystyczny rysunek, który w łatwy sposób naszkicujesz nawet samemu! Jeśli jednak absolutnie nie czujesz się na siłach, możesz zlecić przygotowanie np. karykatury solenizantki! W ten sposób sprawisz, że urodziny będą zarówno śmieszne dla obchodzącej jej dziewczyny, ale także pozostałych gości, którzy będą uczestniczyli w procesie odpakowywania tego nietypowego podarunku. Zobacz też katalog prezentów dla nastolatki wg osobowości.

Jaki prezent na 18 dla chłopaka?Jaki prezent na 18 dla chłopaka?

Na celowniku: prezenty dla chłopaka! W głowie: prezent na 18 urodziny – powinien być wystrzałowy i przypominać o chwilach beztroski… Na liście zadań do wykonania: prezent na 18 dla kolegi, prezenty dla chrześniaka lub prezenty dla brata. Jeśli jedno z powyższych zagadnień jest Ci akurat niezwykle bliskie, a prezenty na 18 w ostatnim czasie zaczęły spędzać Ci sen z powiek, trafiłeś idealnie! Przejrzyj katalog prezentów dla nastolatka wg osobowości. Wśród naszych rekomendacji z pewnością znajdziesz coś odpowiedniego na tę wyjątkową okazję. Jako prezent dla kolegi idealnie sprawdzi się np. mini stół do bilarda lub piłkarzyków. Z podarunku skorzysta nie tylko sam solenizant, ale także jego przyjaciele i znajomi – być może zapoczątkuje to nową tradycję spotkań i wspólnych rozrywek. W kategorii męskich gadżetów znajdziesz m.in. elegancki portfel, zegarek lub scyzoryk – czyli przedmioty, które prawdziwy mężczyzna zawsze ma przy sobie. Przydatne okażą się także z pewnością wszelkie akcesoria barowe: wysokie szklanki, otwieracz czy shaker. Jeśli chcesz, aby prezenty dla chłopaka na 18 urodziny wiązały się z niesamowitymi przeżyciami, zafunduj solenizantowi voucher na skok na bungee, skok spadochronowy czy wizytę na strzelnicy. Aktywne prezenty są coraz bardziej popularne. Dobrym pomysłem może być także wspólny wypad do wyjątkowo popularnych w ostatnim czasie escape roomów. Podobnie jak w przypadku prezentów dla młodych kobiet, tak i dla mężczyzn wkraczających w dorosłość, sprawdzą się humorystyczne akcenty. Zarówno dziewczyna, jak i chłopak docenią zapewne zabawny rysunek, który w łatwy sposób zawieszą na ścianie w swoim pokoju i osiemnastkę będą wspominali jeszcze długo po jej oficjalnym świętowaniu. W dawaniu sobie prezentów chodzi bowiem nie tylko o pamięć, ale także o kreatywność i kreowanie wspomnień.

Najlepsze tradycje osiemnastkowe i pomysły na prezent na 18

W każdej kulturze istnieją tradycje, które kultywowane są z pokolenia na pokolenie. Niejednokrotnie zdarza się iż na przestrzeni lat, a następnie wieków nieznacznie ewaluują lub zupełnie zanikają. Wraz z postępem nauki i techniki oraz w wyniku procesu globalizacji pojawiają się także nowe zwyczaje. O ile w Stanach Zjednoczonych jednym z ważniejszych momentów jest 16. rocznica urodzin, którą to Amerykanie świętują w sposób wyjątkowo, o tyle w Polsce w podobny sposób przyjęło się celebrować 18 urodziny. Jednym z elementem tradycji jest oczywiście zadbanie o prezenty na 18. Prezent na 18 urodziny powinien być dobrze przemyślany. W zależności od tego, kim jest dla nas osobiście solenizant – prezent na 18 będzie miał charakter symboliczny, humorystyczny lub bardziej sentymentalny. Jedną bardziej popularnych form świętowania w ostatnich czasach jest organizowanie imprez w klubach. Wówczas młodzi zapraszają głównie swoich rówieśników, ew. młodszych członków rodziny, a pozostałych bliskich na osobne, mniejsze przyjęcie – w domu. Fajnie, kiedy prezenty na 18 wręczane podczas tego typu imprez mają charakter żartobliwy. Śmieszne prezenty na 18 rozbawią nie tylko solenizantów, ale także pozostałych gości. O tym, co najlepiej kupić na urodziny, aby były one śmieszne zarówno dla dziewczyny, jak i chłopaka wspomnieliśmy powyżej. Jako że, solenizanci wkraczają w wiek dorosły, podczas przyjęcia zwykle odbywa się pierwszy toast – prezenty na 18 mogą więc zaopatrzyć solenizanta w nową parę kieliszków do wina lub wódki lub też zestaw kufli do piwa. Na zdrowie!